Свято гумору поукраїнськи

У Національному музеї літератури України 1 квітня відбулося Свято гумору “Язик до Києва доведе”, в якому взяли участь досвідчені літератори й учні навчальних закладів столиці. Організатори цього заходу — Національний музей літератури України, НСПУ та ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка.

У деяких країнах 1 квітня називають Днем дурня, в інших — Днем сміху, а, приміром, в Одесі — Гумориною. Існує кілька версій зародження цієї традиції. Одні шукають коріння свята сміху в далекій європейській карнавальнобалаганній культурі Середньовіччя, інші вважають, що це свято зародилося у Стародавньому Римі, хтось пов’язує його появу з перенесенням святкування Нового року, яке до середини ХVІ століття відзначали 1 квітня… Ще однією причиною традиції святкування Дня сміху виступає сама природа — люди намагалися за допомогою жартів і розіграшів задобрити примхливу весну.

Під час Свята гумору відбулося своєрідне змагання між знаними письменниками Анатолієм Качаном, Василем Василашком, Валентиною Козак, Валерією Богуславською, які переважно виконували власні твори, та юними гумористами, наймолодшому з яких, Едуарду Порядченку, було лише 5 років.

Найбільше виступів підготували вихованці Тетяни Димань із Київської дитячої школи мистецтв № 8. Назарій Шуст продекламував вірші Ольги Страшенко “На уроці історії”, “Шкільний богатир” і виконав “Народний танець” на музику Мирослава Скорика, Герман Росстальний виконав “Польку поні” на музику Тетяни Димань та вірш Лесі Українки “Вишеньки”, Лада Цехмастрюк заспівала пісню “Реп’яшки” на музику Тетяни Димань і слова Анатолія Качана, Тетяна Сторожук виконала твір “Коло річки” на слова Лесі Українки та музику Тетяни Димань, Дмитро Решетник потішив присутніх мелодією “Після того, як вона пішла” на музику Панчеллі.

Також на сцену виходили учні, які відвідують Національну бібліотеку України для дітей, Центральну бібліотеку імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва, літературну студію “Поетична вітальня” при Національному музеї літератури України, навчаються у київських гімназіях № 19, 267, 315, ліцеї “Лідер” № 171.

Анатолій Качан від НСПУ нагородив юних учасників свята. Діти отримали подарунки від Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка.

Василь Василашко, поет, лауреат літературної премії імені Лесі Українки, зазначив: “Під час концерту сидів немов зачарований. А коли діти співали жартівливих українських пісень, то пригадав слова диктора одного з путінських телеканалів, наче українська пісня може бути лише сумною. Наші юні таланти довели, що це не так. Такі заходи дуже важливі. На жаль, сьогодні українського гумору немає на телебаченні. Конкурси гумористів відбуваються російською, а якщо хто з конкурсантів і переходить на українську, то це велика рідкість.

Необхідно приділяти увагу розвитку всього українського, зокрема й гумору. Треба відновити вихід журналу “Перець”, а також гумористичні сторінки в українських газетах”.

Анатолій Качан, письменник, лауреат премій імені М. Трублаїні та Лесі Українки, автор ідеї проведення Свята гумору, теж поділився своїми враженнями: “Ми вже вп’яте проводимо свято “Язик до Києва доведе” і з кожним роком воно набирає обертів. Родзинка свята, щоб професійні письменники виступали разом із дітьми. Щоб школярі були не спостерігачами, а активними учасниками дійства. У кожному виступі помітив іскру, а іскра — сестра таланту.

У Києві немає школи декламації, ораторського мистецтва. Дітям ніде вчитися, а даний Богом талант потрібно розвивати. Можливо, цю проблему допоможе вирішити наше Свято гумору.

Зараз ми готуємо до друку друге видання збірника “Язик до Києва доведе”. У нього ввійдуть сценарії проведення різноманітних заходів із дітьми”.

Валентина Козак, поетеса, сатирик, перекладач: “Гумор повинен бути не лише побутовим, а й політичним. Щоб ми не забували, що у нас триває війна. А гостре, дотепне слово допоможе нам здолати ворога. Саме такі свої вірші я виконувала на Святі гумору”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment