Друга прем’єра італійської опери на українській сцені

Едуард ОВЧАРЕНКО

Національний академічний театр опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка нещодавно представив прем’єру опери Джузеппе Верді “Набукко”.

“Набукко” — одна з найкращих опер Верді. Як згадував композитор, саме з неї розпочалася його блискуча композиторська кар’єра.

Світова прем’єра твору відбулася 9 березня 1842 року на сцені Ла Скала. У 50—60-х роках позаминулого століття “Набукко” з тріумфом виконували практично на всіх оперних сценах Італії та європейських країн. Віртуозні вокальні партії й характери героїв вистави дозволили “зробити ім’я” багатьом найвідомішим нині в музичному світі виконавцям.

На сцені Національної опери України виставу поставили 1993 року і вона майже на півтора десятиліття стала окрасою репертуару театру. Головні ролі виконували відомі українські артисти Іван Пономаренко, Олександр Востряков, Людмила Юрченко, Світлана Добронравова, словацький співак Ян Галла. Київську виставу чотири рази показали у рамках Міжнародного Страсбурзького музичного фестивалю, а також в Авіньйоні (Франція).

Наразі за нове сценічне прочитання твору взявся головний режисер театру Анатолій Солов’яненко.

“Оперу “Набукко” Джузеппе Верді написав як гімн національно-визвольного руху. Наша з головним диригентом театру Миколою Дядюрою увага до цієї музики пояснюється її естетичною цінністю та прекрасними мелодіями, які заклав геніальний Верді”, — розповів режисер-постановник.

Одне з центральних місць в опері посідає партія головної героїні Абігайль. Її вважають однією з найскладніших у сопрановому оперному репертуарі. До того ж це складний драматичний образ. Абігайль — рабиня, позашлюбна донька ассирійського царя Набукко (Навуходоносора) — постає то мстивою інтриганкою і властолюбною воїтелькою, то вразливою і зворушливою закоханою жінкою. Отож співачці, яка виконує цю роль, крім блискучих вокальних даних, потрібно мати ще й виразний драматичний талант. У прем’єрній виставі роль Абігайль виконала відома українська артистка Людмила Монастирська.

Значну увагу в опері приділено хору, який супроводжує майже всі основні сцени. Недаремно “Набукко” називають “хоровою драмою”.

До створення нової постановки долучилися Посольство Італії в Україні, Італійський інститут культури в Україні, Адміністрація регіону Базіліката, італійське місто Матера, що проголошене європейською столицею культури 2019 року та фундація Лучано Паваротті.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment