Казка від Цезарія Ганушкевича

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

У Будинку художника Національної спілки театральних діячів України працює виставка відомого українського художника Цезарія Ганушкевича “І знову весна…”.

Потяг до творчості майбутній митець відчув змалку. Його батько у вільний від роботи час ліпив різноманітні фігурки з глини. Напевне, саме від батька передалася любов до мистецтва. Коли навчався у третьому класі, його вразили малюнки однокласниці Ніни, захотілося щось подібне створити й самому. А коли у сьомому класі намалював портрет однокласника, то вже був упевнений, що обов’язково стане художником.

Після служби в армії закінчив художню студію при столичному Жовтневому палаці (нині Міжнародний центр культури і мистецтв). Після цього була робота в журналах “П’ята пора”, “Україна”, “Жінка”, “Старт”, “Наука і суспільство”. За художнє оформлення підручників з української мови отримав звання відмінник освіти України.

Перша персональна виставка митця відбулася 1983 року. Відтоді художник взяв участь у 38ми виставках, 25 з яких — персональні. Роботи Ганушкевича експонувалися в Польщі, Німеччині, Швеції. Найбільше запам’яталася виставка, яка відбулася 2008 року в Національному музеї літератури України, що стала підсумком багаторічної творчої діяльності, крім живопису тут були представлені і графічні роботи. А ось уже водинадцяте відбувається виставка художника у фойє Будинку актора.

“На всіх моїх картинах зображена Україна: Карпати, Крим, Поділля. Але найбільше люблю малювати село Ярова Слобідка на Хмельниччині, в якому з’явився на світ. Художник народжується тоді, коли знаходить свій мотив. Я цей мотив знайшов у рідному селі, за що дуже вдячний моїй малій батьківщині”, — розповів пан Цезарій.

Нова експозиція “І знову весна…” — позитивне бачення світу, передача за допомогою живопису краси української природи.

Серед експонатів виставки і пейзажі, на яких відтворені конкретні місця Львівщини та Закарпаття, і ті, що створені за допомогою творчої уяви художника, як, скажімо, картина “Спогади про Карпати”. Є тут кілька робіт, присвячених рідній Хмельниччині. Після торішньої подорожі до Канева Цезарій Ганушкевич створив картину “Музика Канівських просторів”.

У планах митця продовження канівської серії, а також створення осінніх пейзажів у Качанівці, Каневі та своєму рідному селі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment