Головній Раді Всеукраїнського форуму «Українська альтернатива»

Шановні члени Головної Ради,

ми — мешканці Чигиринщини, нащадки Богдана Хмельницького, повідомляємо вам і світовій спільноті про те, що бізнесові структури олігархів нахабно намагаються знищити екологію, історію, культуру та духовні цінності українського народу.

Черкащина, історичний край, займає перше місце в Україні за щільністю розташування фабрик. Сплюндровано Канівський район. На жаль, ПАТ “Миронівський хлібопродукт” не зупиняється. Куряча навала посунула далі, на Чигиринщину. Тут, поблизу Кременчуцького водосховища та річки Тясмин, збираються розташувати мегаптахофабрику. В зону негативного екологічного впливу потрапляє Національний історико-культурний заповідник “Чигирин”. На його території розташована резиденція Б. Хмельницького, фортеця гетьмана Петра Дорошенка, Замкова гора, церква Петра і Павла, Іллінська церква в Суботові, етнографічно-туристичний комплекс “Козацький хутір”, урочище Холодний Яр. Схоже, що олігархи не знають і не цінують історії власного народу. “Спорудження на козацьких могилах курників не просто помилка, це нахабний цинізм, це зневага до історичної пам’яті та національної гідності. Це плюндрування української землі, де творилася історія, де народжувалася нація і держава”, — з болем у серці написали в газеті “Голос України” відомі українські письменники Дмитро Павличко, Юрій Мушкетик, Іван Драч, Борис Олійник, Василь Шкляр.

Олігархам також байдуже, що буде завдано непоправної шкоди здоров’ю людей — у зону екологічного впливу птахофабрики потрапляє найбільш населена територія району (близько 20 тис. людей). Олігархам байдуже, що будуть понівечені родючі орні землі, забруднені водойми та викачана артезіанська питна вода, а повітря буде насичене шкідливими хімічними речовинами, якими будуть дихати люди. Все це знищить туристичну галузь нашого краю. Отакий “подарунок” принесла влада нащадкам Богдана до 420-ї річниці з дня народження гетьмана!

Робочими місцями, орендною платою за землю, сумнівними доходами у місцевий бюджет задурюють голови людям. Керівництво Черкаської облдержадміністрації та обласної ради, на нашу думку, здійснює протекцію діям чигиринських можновладців. Голова Чигиринської райдержадміністрації В. А. Клименко неприховано лобіює інтереси комерційної структури, відкрито агітує за розташування в Чигиринському районі птахопідприємства ПАТ “Миронівський хлібопродукт”.

Мешканці Чигиринського району та Черкаської області на сільських зборах, на акціях протесту в Чигирині, в Черкасах, в м. Києві сказали своє рішуче “НІ — птахофабриці!”, зібрали близько 3000 підписів проти будівництва птахофабрики, але місцева влада разом із бізнесовою структурою, порушуючи законодавство, нахабно продовжує проводити роботу з будівництва екологічно небезпечного птахопідприємства на території Рацівської сільської ради Чигиринського району. В засобах масової інформації поширюються замовлені матеріали з неправдивою інформацією. Людей, які стали на захист Чигиринщини, висміюють у пресі, ображають їхню гідність, погрожують, б’ють. Про це свідчать непоодинокі звернення громадян до правоохоронних органів. Органи центральної влади, на жаль, жодним чином не реагують на вказані події, не звертають увагу на те, що, на нашу думку, організатором корупційних дій із просування цього бізнесового проекту є голова райдержадміністрації В. Клименко.

Просимо вас домогтися ухвалення Закону України або урядової Постанови про 30-кілометрову охоронну зону Національних заповідників України та не допустити побудови птахопідприємства в Чигиринському районі. До нашого звернення додаємо 1321 підпис мешканців Чигиринського району, які проти будівництва птахофабрики.

Україна — це ми, народ, який має духовні цінності, хоче жити на своїй землі й дихати чистим повітрям. Закликаємо вас стати разом з нами, простими людьми, на захист Чигиринщини — духовного серця України!

 

П. І. РОМАНЕНКО,

голова ГО “Народна

Варта Черкащини”;

КАЛЬКО,

ГО “Чигиринська

Народна Рада”;

Н. МИТЮШКІНА,

ГО “Територіальна громада

Чигиринщини”;

В. КОВАЛЕНКО,

ГО “Патріот Чигиринщини”;

О. КОРНІЄНКО,

ГО “Козацька столиця”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment