Нащадок Великого Кобзаря у Слов’янську

Ольга БІЛИЧЕНКО

завідувач кафедри української мови та літератури ДВНЗ “Донбаський державний педагогічний університет”, професор, доктор наук із соціальних комунікацій

Кафедра української мови та літератури ДВНЗ “Донбаський державний педагогічний університет” організувала зустріч із праправнуком Тараса Григоровича Шевченка — Лисенком Миколою Павловичем. Нащадок великого Кобзаря презентував свою книжку “Коріння Шевченкового роду”.

Вражений ще в дитинстві переказами своєї бабусі Марії Трохимівни (онуки Т. Г. Шевченка по брату Йосипу) про Тараса Григоровича та його родину, Микола Павлович вирішив знайти своїх родичів — інших нащадків Великого Кобзаря. Оскільки спеціальних досліджень родоводу Тараса Шевченка не було, Микола Лисенко почав збирати відомості про батьків і дідів Тараса Григоровича, про його братів і сестер, їхніх нащадків. Копітка праця з архівними джерелами, листування з живими родичами розтяглися на 30 років. І ось результат — генеалогічне дерево роду Шевченків, яке містить 1310 імен, і книга “Коріння Шевченкового роду” обсягом 335 сторінок. Ця книга знайшла свого читача в Україні, США, Франції, Ізраїлі, Німеччині, Японії, Прибалтиці, Болгарії, Канаді, Австралії… До речі, у Слов’янську презентували друге видання цієї унікальної праці. Книга містить родоводи братів і сестер Тараса Григоровича, спогади сучасників Шевченка і його нащадків, а також фотографії (деякі з них публікуються вперше) родичів Тараса Григоровича Шевченка.

У Слов’янську Микола Лисенко зустрівся зі студентами і викладачами Донбаського державного педагогічного університету та з учнями й учителями ЗОШ № 6 імені Т. Г. Шевченка. Зустрічі пройшли в душевній, теплій атмосфері: учасники із захопленням слухали розповідь Миколи Павловича про історію створення цієї унікальної розвідки, а той охоче відповідав на безліч запитань, які лунали з переповненого залу. На цих зустрічах лунали пісні на вірші Т. Шевченка, декламували вірші поета лауреати конкурсу читців “Шевченківська весна”, учні, члени слов’янського осередку “Просвіти”.

Приємним сюрпризом для присутніх стало знайомство ще з одним нащадком Кобзаря — нашою землячкою Яною Лисенко — ученицею ЗОШ № 1 м. Слов’янська.

Для нашого гостя була організована екскурсія “Слов’янськ купецький” і затишне чаювання у Центральній міській бібліотеці.

Завершуючи насичений день, Микола Павлович запросив слов’янців відвідати його і Шевченкову батьківщину — село Керелівку (нині Шевченкове на Черкащині), — де пообіцяв провести захоплюючу екскурсію місцями Шевченкового дитинства.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment