Дорога до особистого пошуку

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

 

У Будинку актора Національний камерний ансамбль “Київські солісти”, Музей Лесі Українки в Києві та Творча майстерня Мирослави Которович представили артречиталь “Мрії чи марення? Лесині мрії або марення Українки”.

 

“Працюючи над артречиталем ми думали про можливість поринути у зворушливий світ марень і мрій, подарований Лесею Українкою всім нам із такою довірою. Можливо, нам вдасться на якийсь час ідентифікувати себе з почуттями великої поетеси, — через музику, що лунатиме іноді на відстані витягнутої руки; через образи, які ми бачимо в кожному її творінні. У мареннях і мріях ми співіснуватимемо тут і тепер у чарах і настроях “Лісової пісні”. Проте це не сюжет, а лише дорога, що спонукає до особистого пошуку”, — розповіла автор ідеї концерту Мирослава Которович.

Ще навчаюсь у школі, пані Мирослава створила образ Мавки з “Лісової пісні” у шкільному театрі. Відтоді цей образ став їй близьким. Прагнула прожити його через музику. Нарешті цю мрію вдалося втілити у життя. Допомогли підготувати концерт Ігор Саєнко (аранжування), Дмитро Черченко (підбір поезії) та Зінаїда Лихачова (сценографія, костюми).

Під час артречиталю у виконанні Мирослави Которович (скрипка) та Ігоря Саєнка (баян, акордеон) прозвучали твори українських композиторів Михайла Скорульського (адажіо Мавки та Лукаша з балету “Лісова пісня”), Євгена Станковича (“Ранкова музика”), Володимира Зубицького (“Карпатська сюїта для баяна соло”, фрагменти І та ІІ частин), Мирослава Скорика (алегрето і танець із “Гуцульського триптиха”), Золтана Алмаші (“Лісова пісня для скрипки і акордіни”), Олександра Шимка (“Шепіт води”) та Вікторії Польової (“Арія дерев”). А Дмитро Черченко виконав поезії Лесі Українки “Давня весна”, “Ти, дівчино, життям розбита, грай!”, “Осінь”, “Хотіла б я уплисти за водою…”.

Взяти участь у музичнопоетичному перфомансі “Мрії чи марення?” мали можливість усі присутні у концертній залі. А дія, яка відбувалася під час перфомансу, була покликана стати досвідом переживання не лише для виконавців, а й глядачів.

Крім Києва новий проект побачили мешканці Луцька, Ківерців і Колодяжного (Волинь). А в планах представлення “Мрій чи марень” на фестивалі української культури, що відбудеться у Польщі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment