Лік на весь вік

Іван ПРОСЯНИК,

зелейник

 

Продовження.

Поч. у ч. 2—5, 9—14, 16 за 2016 р.

 

Воло (зоб). При вузловому волі тато радили вживати по столовій ложці калинового соку тричі на день, до їжі. І перед сном на кінчику ножика перемелені на борошно зерна калини. Місяць. Тиждень перерва й повторити. Калину збирають по заморозках.

Головний біль. Тато радили нанизати на нитку свіжі зернята калини. І таке “намистечко” носити на шиї. Навіть задавнені болі зникають. Але по двох місяцях лікування “намисто” викидають подалі від садиби.

ІІ. Пом’яти гроно калини, залити склянкою теплої води. Додати чайну ложку меду. Випити за два рази дрібними ковтками.

Згасання чоловічої злюбної сили, а також холодність у стосунках. Калиновий сік варять навпіл із медом на окріпному ключі (баня) до готовності. (Коли вже крапелька не розтікається на нігті). По чайній ложці двічі на день. Під язик.

Загроза викидня. Кору калини, зібраної під час сокоруху, настояти 1:3 на 60 % спирті в темному місці три тижні. Вживати по 30 крапель 3—4 рази на день. Або ж 4 ст. ложки кори калини залити 300 мл окропу. Варити на окріпному ключі 30 хв. Настояти до охолодження. Вживати по ст. ложці тричі на день до їжі. Це при слабкості дитинця, коли жінка мала попередні неблагополуччя.

Каміння в нирках, печінці. 3 кг потовчених ягід калини, кіло меду, 0,5 л коньяку. Настояти місяць, час від часу помішуючи. Вживати тричі на день по ст. ложці півроку. Для добрих наслідків повинні випити 9 кг знадіб’я, без перерви. Зберігати в холодильнику.

Поінфарктний стан. 1:1:1 м’яті ягоди калини, цукор, вода (кип’ячена, холодна). Два тижні настояти в темряві струшуючи. По ст. ложці тричі на день за 30 хв. до їжі.

Серцеві болі. 40 зерняток калини на склянку міцної горілки. Настояти три тижні в темряві. Під язик по 20 крапель тричі на день. Вживати й при недомаганнях, пов’язаних із серцевою недостатністю. Або гроно висмоктувати, зернята старанно пережовувати. Двічі на день.

Тахікардія. Чайна ложка буркуну жовтого, рум’янку, листу смородини, квіток конюшини пурпурової, мучниці звичайної, брусниці на 300 мл окропу. Використовувати як заварку з медом, молоком. 4 рази на день.

Калина має навдивовижу потужні протиракові і кровоочисні властивості. Вона з успіхом застосовується при виразці шлунка (сік свіжих ягід за 30 хв. до їжі тричі на день по ст. ложці). При колітах, застудних захворюваннях. Для підняття життєвого тонусу. При нападах сухого кашлю.

Для праукраїнців княжої доби Калина була священним деревом, уособленням богині Лади — покровительки кохання, жертовного служіння любцілюбому.

Ще донедавна рвання калини відбувалося як красивий магічний обряд на Покрову. З калиною дівчата верталися додому кожна своїм шляхом. Доню мати стрічала на ганку. Брала з рук дитяти грона, промовляючи: “Будь же й ти дужою і гожою як ці ягідки, до вінця незайманою і любою. А ти, калинонько, будь гожою, на коровай, на гільце, на хрестиниродини, на здоров’я всьому роду нашому”.

У давнину закохані клялися у вірності саме на калиновому гроні. Зрада була рівнозначна зраді самій Богині.

А найвидатнішим витязям мечі гартувалися в калиновому соку і дарувалися, як найвища винагорода за ратний труд. Лише характерники козацькі мали саме гартовані в калиновому соку шаблі.

Особливий рід вишивки на Полтавщині білим по білому зветься “калиною”.

 

Козине молоко

“Що малюку — те й старику!” — не раз підкреслювали тато, попиваючи козине молоко. Кіз ми мали добре стадо. На цьому наголошував і батько медицини Гіппократ. І знаменитий Авіценна, наголошуючи, що козине молоко за своєю цілющістю поступається хіба що материнському. Тому коли малятко квисло, погано росло, тато завжди радили завести грайливу тваринку — козунюлюбуню.

Козине молоко дуже корисне при астмі, екземах, цукриці, різних алергічних висипах, порушенні обміну речовин, захворюванні дихальних шляхів, серцевосудинної системи. Воно зміцнює кістки, швидко їх зрощує. Запобігає старінню.

Безсоння. Тато радили випивати перед сном склянку козиного молока.

Бронхіт, кашлюки, запалення легень. У літр щойно закипілого молока додають 3 ст. ложки кореня алтею (домашньої ружі). Настоюють у духовці 3—4 години, часто помішуючи. Це денна частка. Дорослим бажано додавати ще й ст. л. оману високого кореня. Пити з медом. Гарячим. Обов’язково 150 мл перед сном. Мені груди вимащували ще й козиним лоєм. Добре утеплювали.

Водянка (асцит). У 300 мл козиного молока додати І ст. л. добре подрібненого перстачу — гусячих лапок. Кип’ятити 3 хв. Настояти вкутаним до охолодження. Пити по чверті склянки 4 рази на день як потужне сечогінне. Водночас через годину можна вживати настій вінчиків волошки блакитної. 2 ч. л. на 200 мл окропу. І гілочки з квітами дроку красильного, ст. л. на 200 мл окропу.

Занепад чоловічої злюбної сили. 10 ядер волоського горіха розтовкти й додати меду, щоб вийшло мастилко. Та ще й 300 мл гарячого козиного молока. Випивають двічі на день по склянці. Натщесерце й перед сном. Бажано домішувати й свіже перепелине яєчко. А чи жовтошкаралупне куряче. Ще краще — бульбочку зозулинця. Чи горошинки очитка великого (заяча капуста).

Недокрів’я (і в дітлахів). Чайна ложка бджолиного пилку (перги краще) ст. л. свіжого меду. 1 скл. козиного молока. Свіжоздоєного. Хай розтане. Добре розмішати. Вживати по дві ст. л. протягом дня. Випити все незалежно від їжі.

Маски для жирного обличчя (Сурай молодості). Ст. л. меду, козиного молока, картопляного крохмалю, солі. 1:1:1. Мастилко накласти на обличчя пластами. На півгодини. Вмиватися теплою, потім холодною водою. Щоденно. Три тижні. Й далі час від часу.

Панкреатит. Тато радили випивати щодень до 3 літрів свіжоздоєного козиного молока.

Хвороби сечовика (каміння). Пити по два літри козиної чи коров’ячої сироватки на день. Два місяці. Вийде й пісок. Але робити потім УЗД.

Увага: людям із пониженою кислотністю шлункового соку не бажано.

Суче вим’я (чиряки під пахвами). У рівних частинах перемішати сир, масло, сметану. Як мастилко прикладати до вавок на ніч. Міняти двічі на добу. За тиждень минає.

Цистит. 3акип’ятити молоко. Й паритися над ним. Можна тричі одним і тим же.

Цукриця. Випивати склянку козиного чи коров’ячого кисляку з чайною ложкою кориці (приправа). Розтерти її на борошно. Настояти годину. Два місяці без перерви. І, взагалі, споживати до 2 л кисляку щодень.

Козине молоко дуже добре гоїть рани. Розсмоктує рубці. Виводить із тіла не лише продукти розпаду, а й радіонукліди.

Тромбофлебіт. Потовкти волот полину гіркого, змішати зі склянкою козиного кисляку (1:1). Прибинтовувати на ніч до вражених місць.

Коза в українській міфології відіграє провідне місце. Вона стоїть нарівні з Трипільською богинею родючості Цицею. Ось тому коза неодмінний учасник усіх щедрувальних дійств: “Де коза рогом — там жито стогом! Де коза ногою — там жито копою!” Коза в наших прадавніх кощюнах Небесна Годувальниця. Саме вона винянчила Громовержця Перуна. Саме вона допомагає Матері Неба Коляді народити Божича Сонце. Це її слід по Небові — Молочний шлях.

Пиймо на здоров’я і ми цей цілющий Сурай молодості!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment