Оргкомітет свята «День вишиванки» просить Президента затвердити третій четвер травня офіційним щорічним «Всесвітнім днем вишиванки»

ПІДТРИМАЙМО!

 

Президенту України

Петру Олексійовичу Порошенку від оргкомітету засновників свята Всесвітній день вишиванки

 

Шановний Петре Олексійовичу!

Оргкомітет свята “Всесвітній день вишиванки” звертається до Вас із пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки. Ваш указ засвідчить нині і перед майбутніми поколіннями націєтворчі процеси в нашій державі, які повинні відбуватися безупинно, незалежно від війни та політично-економічних трансформацій.

Це — всеукраїнське, а з 2014 року — міжнародне свято, покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину українського народу. Українська вишиванка є унікальним явищем національного вбрання європейців, вона вирізняється багатоманітністю технік вишивки (понад 300), крою, орнаментів. Разом із тим, вишиванка є не тільки традиційною складовою гардероба українців, а й нашим національним символом — символом боротьби за незалежність, символом нескореності, незламності духу, символом надії та любові.

Свято Всесвітній день вишиванки зародилася у Чернівцях 10 років тому на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. 2011 року свято ввійшло до Книги рекордів України за кількістю людей, одночасно одягнених у вишиванки. 2015 року Чернівецька міська рада ухвалила рішення № 1577 від 30 квітня “Про День вишиванки” та визначила щорічно третій четвер травня Днем вишиванки у Чернівцях. Ця дата перевірена організаторами та обрана з кількох причин.

По-перше, важливо, аби Все­світній день вишиванки завжди відбувався у будень, адже акція відбувається не заради вихідного чи параду, а покликана продемонструвати, що вишиванка — органічна складова життя та культури українців; по-друге, це весняні дні, на які не припадають передвеликодній піст і сам Великдень, тому можна влаштовувати народні гуляння і не суперечити релігійним принципам багатьох громадян; по-третє, це вже теплі дні, коли можна вийти на вулицю лише у вишиванці без верхнього одягу; по-четверте, цього дня не відзначають інших державних свят, тому саме на вишитій сорочці як на одній із вагомих складових української культури, історії та мистецтва можна сконцентрувати просвітницьку, виховну роботу.

Всесвітній день вишиванки — свято національної та духовної єдності, адже об’єднує українців незалежно від країни, місця проживання, мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.

 

З повагою, оргкомітет громадської організації та свята

Всесвітній день вишиванки:

голова Леся Воронюк-Волошина,

Олександр Ткачук,

Михайло Павлюк,

Оксана Добржанська,

Сергій Бостан,

Ірина Чорна

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment