Пісні Ярослави Руденко

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото Ярослави РУДЕНКО

У Колонній залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України нещодавно відбувся концерт заслуженої артистки України Ярослави Руденко (народний спів), що став своєрідним підсумком її творчої діяльності за останні півроку.

Із перших місяців війни на сході України Я. Руденко активно виступає з концертами для воїнів, — відбулося 150 таких виступів.

“Пісня — мистецька зброя. І я ще раз повторюю: “Пісня потужніша за постріли гармат”.

Для мене велике щастя виступати перед бійцями АТО. Це — цвіт нашої нації, наша надія та опора! Багато жінок захищають рідну землю, бо тяжка українська доля зробила з нас незламних воїнів.

Поважаю тих артистів, які організовують виступи в зоні АТО для бійців, підтримують місцеве населення! Саме таким митцям потрібно присвоювати почесні звання, нагороди”, — наголосила пані Ярослава.

На концерті “Благословенна у віках” найпочеснішими гостями були учасники АТО. Розпочався він старовинним козацьким маршем у виконанні Академічного оркестру народної та популярної музики Українського радіо. Після цього прозвучали пісні на слова Марії Бойко “Благословися” та “Пішов милий на війноньку”. Пані Марія зазначила, що її з Ярославою поєднують багато років творчої дружби. А творити для такої співачки — велике щастя. Також поетеса виконала один зі своїх нових віршів “Він пішов добровольцем”.

Весела пісня та гумор допомагають вижити нашому народові у найскладніші часи. Саме тому під час концерту прозвучали українські народні пісні “Чому дівки не йдуть заміж”, “Цвіте-цвіте черемшина”, “Ярмарок” і пісенний твір на музику О. Семенова та слова В. Крищенка “Варенички”, які підняли настрій глядачам. А в піснях “Козак”, “Герої не вмирають”, “Україна” звучали патріотичні та героїчні мотиви.

На концерт завітав гість із Німеччини Давид Коган, який має українське коріння. Він виконав українську народну пісню на вірші М. Старицького “Ніч яка місячна”, пісню на музику А. Кос-Анатольського і слова І. Франка “Ой ти, дівчино, з горіха зерня”, а разом з Ярославою Руденко — “Росте черешня в мами на городі” на музику А. Горчинського і вірші М. Луківа. Микола Луків розповів про незвичайну долю цього твору. Виявляється, пісню виконують французькою, англійською, іспанською. Але особливо приємно чути, коли іноземці співають цей твір українською мовою.

Разом із вокальним квартетом Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних сил України Ярослава Руденко виконала пісні “Проводжала мати сина у солдати”, “Під дубом столітнім”, “Козацька”, а завершився концерт твором “Мати Україна”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment