Рівненщина відзначила ювілей Героя України

Олександр БУЛИГА

 

16 квітня 2016 року виповнилося 90 років з дня народження визначного українського музейника, Героя України Бориса Возницького. Заслуги Бориса Григоровича на музейній ниві відомі та вагомі. Він ще за життя став легендою — видатним Українцем. Масштаби цієї унікальної постаті в музейному світі, його дієвість, завзятість, професіоналізм та відданість улюбленій справі вражають. Його життєвий шлях тривалістю 86 років взірець для нас. Його називають “янголомохоронцем української культурної спадщини”.

Заходи, присвячені непересічній особистості, відбулися у різних містах України. Широко відзначали ювілей і на малій батьківщині музейного метра, де його пам’ятають та шанують.

Рівненщина — земля, яка дала Україні та світу визначного музейника, завжди була в полі зору Бориса Григоровича. Він народився 16 квітня 1926 року у с. Нагірне (тепер Ульбарів Дубенського району). Батьківський край займав особливе місце у його житті. Сюди він неодноразово повертався до могил предків, відвідував рідних, допомагав колегам. На батьківщині Героя достойно вшанували його пам’ять.

15 квітня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулися IV читання, присвячені художнім колекціям волинських музеїв та їхній співпраці з Борисом Возницьким. Учасниками читань були музейні працівники Рівного, Дубна, Острога, Луцька. Почесна гостя — керівник Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького Лариса Разінкова, дочка Героя.

19 квітня у Здолбунові на вулиці, що носить ім’я Бориса Возницького, було відкрито пам’ятну дошку, а у місцевій бібліотеці відбулась урочиста імпреза його пам’яті. Під час її проведення племінниця Бориса Григоровича Світлана Ніколіна презентувала студентську художню роботу свого дядька (копію картини Іллі Рєпіна), яку передала до районного музею.

21 квітня у Державному історикокультурному заповіднику м. Дубна відбулася наукова конференція, приурочена до ювілею Бориса Возницького. Її учасниками стали дослідники зі Львова, Рівного, Луцька, Полтави, Збаража, Дубна та інших міст України. Лариса Разінкова оприлюднила спомини батька про рідне село, звучали теплі слова про земляка, який ніколи не забував рідну землю, допомагав колегаммузейникам. Відбулося спецпогашення конверта, присвяченого ювілею Бориса Возницького.

Невтомна та плідна праця Бориса Григоровича Возницького завжди буде добрим прикладом для усіх тих, хто збирає, вивчає, охороняє і популяризує вітчизняну історикокультурну спадщину. Рідна земля завжди пам’ятатиме свого вірного та гідного сина.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment