Україна попрощалася з Дмитром Гнатюком

Едуард ОВЧАРЕНКО

У Національній опері України відбулося прощання з видатним оперним співаком, знаним в усьому світі виконавцем української пісні Дмитром Гнатюком, який помер 29 квітня на 92-му році життя.

“Вдячний долі, що на моєму життєвому шляху трапилася така видатна постать, як Дмитро Гнатюк. У 2002—2004 роках мені випала честь разом із Дмитром Михайловичем та Анатолієм Паламаренком у складі невеличкої мистецької бригади давати концерти по Україні.

Я схиляю голову перед цією видатною особистістю. Дмитро Гнатюк — приклад того, як може гідно пройти свій життєвий шлях великий українець, митець, патріот”, — наголосив під час церемонії прощання міністр культури України Євген Нищук.

“Дмитро Гнатюк. Це була постать світового масштабу. Він один із тих українських митців, які сформували високі стандарти виконавського мистецтва, що будуть взірцем для майбутніх поколінь українських артистів. Його ім’я увійде в скарбницю найвищих досягнень світової музичної культури”, — підкреслив генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна.

“Осиротіли Національна опера України та Національна музична академія України. Осиротіла Україна. Вже ніхто так не заспіває українську пісню, як її співав Дмитро Гнатюк”, — зазначив ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Петро Рожок.

“У моєму серці велика скорбота. Із Дмитром Гнатюком мене пов’язувало не лише мистецтво, а й багато років міцної чоловічої дружби. Він завжди приходив на допомогу в скрутну хвилину.

Основна риса співака — колосальна художня харизма. Завдяки йому українську пісню чули на всіх континентах. Він обдаровував своїм талантом не лише Україну, а й увесь світ”, — зазначив народний артист України Анатолій Мокренко.

“Сумує Буковина, сумує Україна, сумує весь світ. Дмитро Гнатюк своєю багатолітньою творчою діяльністю зробив для популяризації України у світі більше, ніж увесь наш дипломатичний корпус. Пишаємося, що наш край народив такого генія”, — наголосив голова Буковинського земляцтва у Києві Валерій Цибух.

Про вшанування Дмитра Гнатюка на рідній Буковині розповіла начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації Віра Китайгородська.

Того ж дня відбулося відспівування почилого у Володимирському соборі, поховали маестро на Байковому цвинтарі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment