Холодний Яр — символ нескореності українського духу

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

 

На 21шу річницю пошанувань Народних Героїв Холодного Яру зібралися тисячі людей. Зібралися пом’янути доброю згадкою героїчних звитяжців, котрі воювали за волю рідного краю від окупантівпоневолювачів, що змінювали один одного, не змінюючи при цьому своєї антиукраїнської політики поневолення: національного і релігійного приниження та соціального визиску. На 10ту, ювілейну, Посвяту Зброї на берегах Гайдамацького ставу приїхали командири та бійці добровольчих батальйонів: “Азову”, “Айдару”, “Карпатської Січi”, “Правого сектора”, “Соколу”, “Легіону свободи” та інших бойових підрозділів, які нині метр за метром скорочують зону окупації російськими військами та сепаратистами. Цьогорічні пошанування стали особливими ще й через відкриття в центрі с. Мельники Чигиринського рну меморіального знакастели членам великої і унікальної родини гайдамаків — братам Чучупакам. За доброю традицією учасники заходів вшанували могили Василя Чучупаки і козаків полку гайдамаків Холодного Яру та поклали квіти до меморіалу героям Холодного Яру на Кресельцях.

Також цьогоріч у лісі між Кресельцями і Гайдамацьким ставом відродили могилу легендарного гайдамацького ватажка XVIII ст. Гната Голого та встановили й освятили пам’ятник видатному військовику XVIII століття, чиє місце поховання нещодавно віднайшли. Автором пам’ятника легендарному ватажку, оспіваному Іваном КарпенкомКарим в історичній драмі “Сава Чалий”, став заслужений художник України Микола Теліженко.

Квітами вшанували і могилу сотника Івана Компанійця в Мотриному монастирі. На хуторі Буда відбувся Мистецький фестиваль козацької слави “Холодний Яр2016”. Усі охочі мали змогу побувати та зробити світлину на пам’ять біля 300літнього дуба Залізняка. А напередодні у Черкасах на честь ушанування Героїв Холодного Яру відбулося відкриття пам’ятника героям різних епох і вояцьке свято у Долині троянд, а тоді — смолоскипний марш пам’яті українських Героїв.

Активну участь у всіх заходах взяла делегація з Києва на чолі з капітаном першого рангу Євгеном Лупаковим. Серед делегатів члени Спілки офіцерів України, Конгресу Українських Націоналістів, Української партії, ВУТ “Просвіта”, “Соловецького Братства”, Київського товариства політв’язнів та жертв репресій, курсанти Військового училища ім. Івана Богуна.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment