Урочиста академія у Національному палаці мистецтв «Україна»

12 травня 2016 року в Національному палаці мистецтв “Україна” відбулася урочиста академія з нагоди ювілею — 50-ліття служіння Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі.

Привітати Святійшого Патріарха Філарета з ювілеєм прибули Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату, духовенство та миряни, члени уряду, народні депутати, очільники та представники Церков і релігійних організацій, голови обласних, районних і міських державних адміністрацій, представники наукової та творчої інтелігенції, воїни Збройних Сил і Національної гвардії, політичні та громадські діячі з усієї України.

Урочисте дійство розпочалося зі співу тропаря свята Пасхи “Христос Воскрес”. Вів програму народний артист України Василь Ілащук.

Святійшого Патріарха Філарета з ювілеєм привітав Президент України Петро Порошенко, який високо оцінив архіпастирське служіння Патріарха, подякував йому за молитви, жертовне служіння Богу і українському народу. “Дозвольте побажати Вам міцного здоров’я, довголіття, успіхів на пастирській ниві. А головне: щоб Ви і весь український народ якомога швидше побачили реалізацію головної справи Вашого життя — Української Єдиної Помісної Незалежної Православної Церкви, визнаної Вселенським Православ’ям”, — сказав Президент України. Глава держави попросив у Патріарха молитов і благословення для себе: “Прошу, Ваша Святосте, і для себе Вашого благословення на свої труди як Президента і Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України”.

Від імені повноти Української Православної Церкви Київського Патріархату Предстоятеля привітали члени Священного Синоду. Святкову адресу оголосив Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній. З нагоди ювілею, за виняткові заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження Помісної Української Православної Церкви, за багатолітню невтомну працю на ниві служіння Церкві та Україні Святійшого Патріарха Філарета відзначили особливою найвищою церковною нагородою — Великим Хрестом ордена Святого рівноапостольного князя Володимира.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав Патріарха із 50-річчям служіння на Київській кафедрі, побажав йому міцного здоров’я, успіхів та добра, подякував Патріарху за багаторічне служіння та висловив повагу від імені уряду: “Ми все робитимемо, щоб шлях до нашої Української Церкви був відкритий, щоби до нього не було жодних перешкод, а духовність, віра тільки зміцнювалися”.

Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх із промовою, в якій окреслив шлях свого архієрейського служіння, ті труднощі, з якими довелося стикатися Церкві у радянські часи, а також виклики, які постали перед нею в новітній період державної незалежності України. Промова Предстоятеля тривала близько 1,5 години.

Відбувся концерт, в якому взяли участь Національна заслужена академічна капела України “Думка”, Національний заслужений академічний український народний хор України ім. Г. Верьовки, Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського, Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України, Дитячий танцювальний ансамбль “Цьомочки” зі Львова, Народний художній колектив “Спортивно-танцювальний ансамбль Пульс” ЦТ “Шевченківець”, народні артисти України Ніна Матвієнко, Оксана Білозір, Герой України Василь Зінкевич, заслужений артист України Олег Павлишин, заслужена артистка

АР Крим Ленара Османова. Свій вірш, присвячений Патріарху Філарету, прочитав заслужений артист України Петро Мага. Завершилася концертна програма співом “Многоліття” зведеним колективом виконавців під керівництвом заслуженого артиста України протоієрея Назарія Дадака.

Всі присутні разом із виконавцями піднесено співали “Многая літа” своєму Архіпастирю — Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

Після завершення урочистої академії та концерту у Великому банкетному залі Національного палацу мистецтв “Україна” від імені Святійшого Патріарха Філарета відбулося святкове прийняття, на якому були присутні духовенство, державні та громадські діячі, представники наукової й творчої інтелігенції, дипломатичного корпусу.

Численні гості мали можливість особисто привітати Патріарха з ювілеєм і висловити йому свої найщиріші побажання.

Вітальні слова щирих і добрих побажань у день відзначення ювілею линуть до Святійшого Патріарха Філарета з багатьох куточків України та закордоння. Приєднуємося до них і ми, бажаючи нашому Предстоятелю сил, здоров’я, Божої допомоги у несенні патріаршества та многих і благих літ служіння Церкві й Україні!

Священик Олександр ШМУРИГІН

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment