Микола ГОЛОМША: «Діяти за правилами, народженими на Майдані»

Сьогодні наш співрозмовник — голова Політичної партії “Патріот” Микола Голомша.

— Шановний Миколо Ярославовичу! Щойно, 21 травня, відбувся перший черговий з’їзд Партії “Патріот”. Які “гарячі” теми Ви винесли на трибуну з’їзду?

— Ми послідовно та наполегливо відстоювали Майданні цінності, право громад і кожного громадянина на перспективу самодостатності і успіху. Однак реалії життя змушували постійно шукати вихід із кризових безпекових, економічних і суспільнополітичних ситуацій, до яких нас довела чинна влада.

Нинішні можновладці, які на Майдані клялися служити Україні і свято виконувати свої функціональні обов’язки на державній службі, забули про свої обіцянки і (вчергове!) зайнялись особистим збагаченням та імітацією реформ. А щоб цей процес зробити привабливим для міжнародної спільноти, залучили до управління іноземних громадян.

Нинішня влада під тиском партнерів із цивілізованого світу хвалиться намірами про зміни, але самі володарі владних кабінетів так і не включилися в процес трансформацій і модернізації умов розвитку сучасної України.

Нещодавній звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього лише підтверджує сказане мною. Після оголошення результатів річної роботи органу з такою пафосною назвою було офіційно оголошено, що частка тіньової економіки країни сягає 50 відсотків! Контрабанда зафіксована на рівні 14 відсотків від розміру ВВП. Розмір обслуговування державного боргу — близько 8 відсотків ВВП.

Водночас енергоємність ВВП країни складає лише 0,36 відсотка. А найсумніше те, що довгострокове планування як основа діяльності виконавчих органів влади відсутнє взагалі. Є лише прогнози економікосоціального розвитку на найближчі тричотири роки, що не може бути стратегічним поглядом у майбутнє.

Соціальна та політична прірва між купкою олігархів, що намагаються допривласнити держмайно та державні інституції, і суспільством, яке живе ідеями та цінностями невмирущого духу Героїв Небесної Сотні і АТО, лише збільшується: влада живе своїм життям і воно немає нічого спільного з життям пересічних українців.

Але у цієї непривабливої медалі є й інший бік. Майданне суспільство вже не потребує опіки з боку влади і може розвиватися самостійно.

— Миколо Ярославовичу, чи можете сказати, що до партії “Патріот” прийшли політики нового формату — з високим рівнем соціальної та державної відповідальності?

— Для реалізації своїх проектів партія пішла на місцеві вибори у жовтні 2015 року.

За результатами виборів низка партійних організацій Волинської, Львівської, Тернопільської, Закарпатської та Черкаської областей зуміли подолати прохідний бар’єр та забезпечили представництво партії “Патріот” у 6 міських радах (КаміньКаширська, Золочівська, Кременецька, Ужгородська, Чигиринська, Смілянська), Сколівській районній раді. Наші кандидати обійняли дві посади голів сільських рад (Лісівська сільрада, Маневицький рн, Волинська обл., Мирнопільська сільрада, Саратський рн, Одеська обл.) та міського голови м. Сміла Черкаської області.

У місті Сміла Черкаської області ми отримали очільника 68тисячного міста — Олексія Цибка, який пройшов Майдан, воював з путінськими військами на Донбасі.

Першими кроками розбудови Майданної України у Смілі новим мером стало проведення зовнішнього аудиту всіх владних ланок міста. Це було зроблено для того, щоб реально побачити капіталізацію своєї території. Це є принциповою позицією політичної сили “Патріот” — ЗНАТИ КАПІТАЛІЗАЦІЮ ТЕРИТОРІЇ, за яку несуть відповідальність партійці. Наступним кроком стає можливим залучення інвестицій під прозорі активи.

Новий мер пішов у наступ на корупціонерів. Зусиллями міського голови разом з фракцією депутатів партії “Патріот” та громадськими активістами призупинено їх протиправну діяльність, навіть попри те, що місцеві правоохоронні органи не реагували на відповідні звернення та запити.

Також було виявлено схему приховування надходжень до бюджету міста через маніпуляції з генпланом міста, який з 1994 року публічно не оприлюднювався. Було озвучено чітку позицію щодо вектора розвитку міста та головне завдання — вийти з дотаційного бюджету.

Однак ініціатива щодо зовнішнього аудиту, інші новації нового мера зустріли спротив місцевих депутатівфеодалів. І тоді у Смілі відбувся фактично владний переворот — пану Цибку більшою частиною депутатського корпусу було оголошено недовіру.

Оскільки ці дії відбувались у неправовому полі, зараз тривають судові процеси. Партія сподівається, що справедливість і законність переможуть у цій боротьбі. До речі, Асоціація міст в особі її обласного відділення підтримує законного мера Сміли.

Цей приклад наглядно демонструє силу того спротиву, який представники партії змушені долати, відстоюючи цінності Майдану та інтереси громад.

Після виборів партія отримала на Закарпатті помітні здобутки. В Ужгороді сформовано фракцію нашої політичної сили у міській раді, яку очолює Михайло Чурило. Фракція “Патріот” розробила стратегію впровадження інноваційноуправлінських стилістик.

В Ужгороді вперше в Україні розпочато процес залучення економік креативних індустрій в управлінні містом — проект культурної конверсії видавництва “Закарпаття”.

Найближчим часом буде запропоновано європейську модель роботи для громадських об’єднань міста.

Розвиваються дитячоюнацькі види спорту, відкриваються безкоштовні секції для молоді. Запропоновано взяти на контроль (через систему карток) питання соціальної підтримки всіх учасників війни з путінськими терористами. Це робиться для того, щоб корупціонери не мали можливості приховувати фінансові потоки, що надходять для виплат демобілізованим бійцям та сім’ям загиблих героїв України.

Влада міста — партнер для громади. Ось на таких ціннісних підходах: Гідність, Партнерство, Довіра, — базується діяльність закарпатських патріотів.

Також заслуговує на увагу досвід львівського осередку партії “Патріот”, зокрема щодо створення нових механізмів реабілітації військовослужбовців, які повернулися з війни. Напрацьовані матеріали по системі місцевої освіти для загальноосвітніх шкіл базуються на принципах ПЛАСТУ.

Велику просвітницьку роботу ведуть наші однопартійці з громадами сіл та міст Львівщини, фахівці пропагують права та обов’язки об’єднаних територіальних громад, яких вони набувають у ході децентралізації.

Тема статутів громад є ключовою, суб’єктом юридичного публічного права виступає ГРОМАДА.

Таким чином, можна констатувати, що за результатами місцевих виборів політична партія “Патріот” досягла прийнятних результатів. Втім, думаємо про перспективу, аналізуємо недоліки і помилки, допущені під час передвиборних перегонів і робимо належні висновки.

— Ви, Миколо Ярославовичу, маєте досвід стратегічного осмислення політичних процесів у країні. Як Ви ставитеся до об’єднання сил та людських потенціалів для альтернативного динамічного імпульсу в нашому спільному русі до стратегічних змін на краще?

— Задля боротьби з реальними викликами і загрозами, які постали перед Українською Нацією — гібридномесіанською агресією путінської Росії, активізацією внутрішніх антинаціональних сил, критичною соціальноекономічною ситуацією — та на виконання рішень Установчого з’їзду Всеукраїнського форуму “Українська альтернатива” від 13 квітня 2016 року, партія “Патріот” заявляє про свою готовність до ідейного об’єднання з низкою політичних сил та громадських рухів, які сповідують близькі нам цінності та готові до рішучих дій в інтересах Українського Народу. Ось ці сили: Народний рух України, Українська народна партія, Конгрес українських націоналістів, Українська республіканська партія, Республіканська християнська партія, Зелений Тризуб. Всі вони заявили про готовність діяти консолідовано з нами.

Зазначені політичні сили основоположним принципом політичної діяльності визначають україноцентризм. Однак вважаю, сучасні реалії вимагають від нас переосмислення і нового усвідомлення цього історичноментального терміну. Україноцентризм для нас — це передусім патріотизм відповідальних людей і громад. В умовах глобалізованого світу україноцентризм має набувати нової якості, а саме: формування ціннісних засад успішного постмайданного українського суспільства.

Реалізацію цього принципу мають вершити не владні органи, а інститути громадянського суспільства та реальні проукраїнські непарламентські партії.

Ми пропонуємо цим політичним силам вийти із законодавчою ініціативою щодо поновлення у виборчому законодавстві норми про формування виборчих блоків партій.

— Насамкінець, Миколо Ярославовичу, яким Ви бачите вирішення військового конфлікту на українських кордонах?

— Владці керували державою, роками заплющуючи очі на реальні дії гібридного характеру, які вчинялися з боку Кремля протягом всього часу існування незалежності! А це була постійна інформаційна агресія, блокування економічного розвитку країни та скуповування об’єктів економічної інфраструктури, газові, сирні, молочні та інші війни.

Вся ця палітра невідповідностей між нормами, правилами і міжнародними практиками привела в Україну брутальну міжнародну неспроможність зупинити сучасного гібридномесіанського агресора в іпостасі путінського режиму.

Нині бачимо, що Нормандська трійка посередниківспостерігачів створила Мінський “котел”, в якому всі, по суті, знущаються з України.

Вже, здається, всім стало зрозуміло, що цей формат нежиттєздатний.

Для вирішення протистояння України і гібридного агресора — путінської Росії — на Донбасі і в Криму необхідно змінювати парадигму міжнародної колективної безпеки. І найпершим тут є те, що міжнародна спільнота має визнати наявність нового виду загроз — глобального гібридного тероризму, апологетом якого є нинішній правлячий режим Росії.

Потужним джерелом спротиву світовому агресору є проведення заходів з декомунізації українського суспільства. Це процес очищення нації від багатовікової омани приниження і руйнації. Це відновлення історичної справедливості та духу українського народу.

Не можу оминути останню подію нашого культурного життя, яка стала архіполітичною з подачі Кремля. Маю на увазі перемогу на Євробаченні нашої співвітчизниці, української громадянки, гідної дочки кримськотатарського народу Сусани Джамаладінової — Джамали. Незважаючи на те, що проти неї, її участі в конкурсі працювала вся державна машина путінської Росії, наша співачка вистояла під шквалом перепон і провокацій — і перемогла. Це приклад патріотизму і самовідданості своїй країні і нашим народам.

Хочу привернути увагу читачів до того факту, що, незважаючи на запевнення і обіцянки нинішніх владних персон, досі не вирішене питання з надання національної автономії кримськотатарському народу в Криму та державного статусу Меджлісу кримськотатарського народу в межах Автономної Кримськотатарської Республіки.

Вважаю, що це наш борг перед багатостраждальним кримськотатарським народом, який наполегливо і послідовно захищає Українську державу і в умовах тотальних утисків в Криму, і на полі бою на Донбасі.

 

Розмову вела Любов ГОЛОТА

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment