Зустріч з українською книжкою

Едуард ОВЧАРЕНКО

В Українському домі на Європейській площі столиці відбулася ХІІ Київська міжнародна книжкова виставка, що об’єднала видавців, книгорозповсюджувачів, авторів та книголюбів.

Як і на попередніх книжкових виставках свої книги презентували знані київські видавництва “Ярославів Вал”, “Мистецтво”, “Дніпро”, “Либідь”, “Веселка”, “Знання”. Цього разу було багато видавництв з інших регіонів України.

“Приїздимо на Київську книжкову виставку вже вдесяте. Цього разу презентуємо унікальне мистецьке видання “Василь Свида. Нетлінне” про життя і творчість геніального українського скульптора. Пропонуємо дитячі збірочки Юлії Драгун “Мереживо чудесних мрій” і Володимира Ладижця “Ой болить у мене зуб”. Кілька книжок присвячені трагічним сторінкам історії нашого краю у ХХ столітті. Це видання — “Закарпатські Угорці і Німці”, що розповідає про цілеспрямовані репресивні акції, проведені фронтовими військами НКВС і військовою контррозвідкою “Смерш”, від яких безвинно постраждало понад тридцять тисяч місцевих угорців і німців; “Закарпатські втікачі в СРСР”, про масовий нелегальний перехід громадян Карпатської України (Підкарпатської Русі) в СРСР, спровокований наслідками березневої (1939 рік) окупації краю та втраченою надією на мирну розбудову своєї щойно започаткованої Карпато-української державності та “Колективізація в Закарпатті: політичні та адміністративні заходи примусового впливу на селян 1944—1945 рр.”, — розповів директор видавництва “Карпати” Віктор Браславець.

Чимало своїх нових книжок представило на виставці Чернівецьке видавництво “Букрек”. Серед них праця Степана Смаль-Стоцького “Буковинська Русь”, антологія майданівських віршів “Небесна сотня”, поетична хроніка Тамари Севернюк “Коли задихається серце”, збірка Віталія Колодія “Ріка, в яку ми входимо”. Корсунський видавничий центр “Всесвіт” пропонував переважно крає­знавчу літературу: працю Григорія Жирного “Корсунські історії і легенди”, фотоальбом “Корсунь-Шевченківський”, історичне дослідження “Корсунь-Шевченківська битва — сторінки історії”.

Увагу багатьох учасників виставки привернуло турецьке видавництво “Sozler”. Гості привезли переважно літературу науково-популярного змісту. Були тут і переклади українською мовою творів Саїда Нурсі — “Порівняння віри та невір’я”, “Про вічність”, “Настанови для душі”.

Відбувалися тематичні круглі столи, брифінги з актуальних питань книговидання та книгорозповсюдження, семінари, майстер-класи, автограф-сесії, учасниками яких були головні редактори провідних видавництв і видавничих організацій, письменники, ілюстратори, літературні критики, мистецтвознавці. Шанувальники красного письменства мали можливість поспілкуватися зі своїми улюбленими майстрами слова, придбати їхні книжки з автографами.

За сприяння видавництва “Ярославів Вал” відбулася автограф-сесія Людмили Ясної. Письменниця презентувала свій гостросюжетний роман “Кара небесна”, збірку “Аніча”, в яку ввійшли оповідання й автобіографічна повість та поетичний доробок, представлений у книжці “Заметіль”.

Найновіші свої віршовані збірки “Не встигну розлюбити” та “Білий налив” представила Ніна Шаварська. Як зізналася поетеса, у першій книжці переважають патріотичні мотиви, а в другій представлена лірика.

Крім цього до участі у виставці були запрошені відомі українські письменники Юрій Мушкетик, Юрій Щербак, Дмитро Павличко, Любов Голота, Павло Мовчан, Сашко Дерманський та інші знані майстри слова.

Також на відвідувачів виставки чекала Книжкова веселка — дитяча програма зі створення кольорових книжок, читацькі конкурси та квести, майстрування разом із письменниками, художниками та улюбленими книжковими персонажами. Вже традиційно відбулася благодійна акція “Подаруй радість дитині — поділися книжкою”, під час якої кожен охочий міг стати учасником створення великої бібліотеки для дітей сходу нашої країни.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment