День національних героїв

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

 

Щорічно 23 травня патріотична громадськість в Україні вшановує Героїв. Чому саме 23 травня — День Героїв? Бо цього дня від рук агента НКВС у Роттердамі загинув засновник і організатор Організації Українських Націоналістів (ОУН), а в часи УНР — один із найактивніших організаторів і командувачів підрозділів Січових Стрільців полковник Євген Коновалець. ОУН, заснована і сформована Коновальцем, стала фундаментом опору більшовицькій, польській і німецькій окупації, основою майбутньої УПА. Травень — трагічний місяць в українській історії. 4 травня 1924 року в Києві від рук ВЧК загинув засновник ідеології українського націоналізму Микола Міхновський, 25 травня 1925 року — Голова Директорії УНР Симон Петлюра, якого вбив агент ВЧК у Парижі. Не говорячи вже про жертви солдатівукраїнців при звільненні від гітлерівців країн Східної Європи та й самої Німеччини, яких московський м’ясник Жуков кидав без військової потреби на добре укріплені рубежі оборони Вермахту.

Цього року активісти ОУН(д), НРУ, КУНу, Української партії провели мітинг біля барельєфа полковнику Євгену Коновальцю та полковнику Андрію Мельнику, що на фасаді корпусу Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Саме в цьому приміщенні вони формували підрозділи Січових Стрільців, які відіграли вирішальну роль у захисті новопосталої 1917 року УНР.

Далі пройшли ходою до колишнього приміщення Центральної Ради УНР, до мармурової плити на фасаді, на якій зазначено, що в цьому місці постане пам’ятник одному з чільних діячів УНР — голові Директорії Симону Петлюрі. Після короткого мітингу та покладання квітів громада перейшла до приміщення Національного театру опери та балету ім. Т. Г. Шевченка та вшанувала пам’ять загиблого від рук гестапо Крайового керівника похідних груп ОУН на східноукраїнських землях Дмитра Мирона Орлика. Про це свідчить меморіальна дошка на бічній стороні театру. А зранку активісти УНСО поклали за традицією квіти до могил національних героїв, які спочивають на Байковому цвинтарі.

І знову, вчергове, патріоти запитують: коли вже українська держава, що святкуватиме 24 серпня вже 25річчя відновлення державності, спроможеться на гідне пошанування пам’яті національних героїв, які цю державність творили й віддали за неї своє життя, — зведення пам’ятників та Пантеону Героїв, як це заведено там, де шанують національну історію та її героїв?!!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment