Із Днем народження, Маестро!

27 травня 2016 року виповнилося 86 років від дня народження Миколи ПОШИВАЙЛА — гончаря, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького, члена Національної спілки художників України і Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України.

Гончарською книгозбірнею України з нагоди дня народження представлено добірку літератури з публікаціями про життєвий і творчий шлях митця.

Творчість Миколи Пошивайла — визначне явище українського мистецтва. Він утвердив у опішненському гончарстві свій власний творчий почерк, унаслідок чого його вироби чітко вирізняються з-поміж інших, є зразками сучасної народної кераміки. Він — один із небагатьох сучасних опішненських майстрів, хто виготовляє надзвичайно широкий асортимент традиційного посуду: горщики, глечики, тиквасті глечики, ринки, тикви, миски, барила. Значну частину його творчого доробку становить декоративна зооморфна скульптура у вигляді баранів, левів і биків. У творчій палітрі Миколи Пошивайла чільне місце займає також дитяча глиняна іграшка у вигляді найрізноманітніших тварин, птахів, вершників, баринь. Кожен його твір неповторно оригінальний за емоційно-образним змістом та індивідуально-художньою манерою виконання.

Микола Пошивайло неодноразово був лауреатом почесних республіканських і всесоюзних художніх виставок, конкурсів, фестивалів. Гончарні вироби майстра представляли мистецтво України на міжнародних художніх виставках у Бельгії, Канаді, Японії, Болгарії, Югославії, Польщі, Угорщині, Франції, Нідерландах, США, Норвегії, Великобританії та інших країнах світу. Вони посіли почесні місця в найбільших музейних зібраннях України та деяких країн Європи.

І сьогодні митець плідно працює, створюючи традиційні гончарні вироби. Бере активну участь у мистецьких заходах: “Днях Гончаря”, симпозіумах гончарства, днях народних ремесел, святах народної творчості, що відбуваються щороку в Опішному. Всім, хто відвідує Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, він дарує радість спілкування з глиною.

Щиро вітаємо іменинника та зичимо міцного здоров’я й творчої наснаги. Нехай Ваш професіоналізм і відданість музейній справі й надалі примножують здобутки української культури!

Многая літа!

 

Співробітники Гончарської книгозбірні України

Національного музею-заповідника українського гончарства

О. АНДРУШЕНКО,

О. КАРУННА,

Г. ПАНАСЮК,

Т. ХРИПУН

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment