Надія САВЧЕНКО: Україна вища за власне життя

Пленарне засідання Верховної Ради України 31 травня розпочалося з виступу народного депутата Надії Савченко. Упродовж п’яти діб від повернення з московської неволі її виступи і коментарі були топ-новинами не лише вітчизняних, а й закордонних ЗМІ. Тож виступу Надії Вікторівни чекали всі, сподіваючись на якісь особливі заяви чи звинувачення з її вуст. Ставши за трибуну, ще прикрашену плакатом “Волю Надії Савченко!”, і тримаючи в руках національний прапор України та прапор кримськотатарського народу, депутат і офіцер Збройних Сил України привіталася не лише з присутніми (на ранковому засіданні зареєструвався 341 народний депутат), а й з усіма, хто чекав її повернення: “Слава Україні! Героям Слава!”

Подякувавши всім українцям, які боролися за її волю, та тим, хто в різних країнах світу поширював правду про Україну, Надія Савченко вибачилася перед матерями загиблих воїнів, зокрема, перед мамою Вадима Пугачова, який загинув у бою за неї: “Вибачте, що я жива, а Ваша дитина мертва”.

— Я повернулася і не дам забути про тих хлопців, які померли за Україну. Я не дам забути про тих, що вмерли і помирають за Україну. Особливо вам, які сидять у цих кріслах. Якщо хтось із вас був на кладовищі, то могли відчути те, що відчула я, побувавши там: вони не лежать, вони стоять — з нами, за Україну. І вони не ляжуть у могили доти, доки ми не отримаємо ту Україну, за яку померли вони і про яку мріємо ми.

…Я знімаю свій портрет із трибуни і замінюю його на плакат із обличчями хлопців, які зараз перебувають у кремлівському полоні. Вони дивитимуться вам у вічі, щоб кожного разу, коли виступатимете з цієї трибуни, ви теж дивилися їм ув очі й розуміли, що ви повинні зробити все, аби витягнути з ворожого полону усіх, до останнього, з тих, хто сидить за Україну.

Після цих слів Надія Савченко замінила плакат на парламентській трибуні: віднині там буде монтаж-зображення портретів в’язнів російських тюрем.

— Народ України не дасть нам сидіти в цих кріслах, якщо ми будемо зраджувати його. Для всіх тих, хто сидить у цій залі, Україна має бути вищою за власне життя, за життя кожного з нас.

Україна понад усе!

Свій виступ Надія Савченко завершила виконанням національного гімну, тим самим спонукавши народних депутатів встати і долучитися до її голосу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment