Неповторні краєвиди Анатолія Марчука

У Художній галереї “Митець” Київської організації НСХУ відкрилася виставка заслуженого художника України Анатолія Марчука, присвячена шістдесятиріччю від дня народження митця та сорокаріччю його творчої діяльності. В експозиції представлені олійний та акварельний живопис.

Майбутній художник народився в селі Весела Слобода Макарівського району на Київщині в сім’ї вчителів. Згодом родина переїхала в Козичанку, звідки Анатолій Марчук починав торувати дорогу у велике мистецтво. Закінчив Київський художній інститут, став членом НСХУ, заслуженим художником України, академіком Української академії геральдики.

Твори митця зберігаються у 40 музеях України та світу, а також у приватних колекціях Німеччини, США, Австралії та Канади. 2000 року він став лауреатом Міжнародної виставки “Львівський осінній салон “Високий Замок”. 2002 року одержав другу премію цього престижного салону. Заснував Макарівську картинну галерею на своїй малій батьківщині, є автором проекту пам’ятника святителеві Димитрію Ростовському, гербів і прапорів територіальних громад Макарівського району, художньо оформив 10 книжок з історії Макарівщини. Кавалер орденів рівноапостольного князя Володимира та Святого архистратига Михаїла, лауреат міжнародних премій: ім. С. С. ГулакаАртемовського, “Дружба”, ім. Івана Сошенка, ім. Володимира Винниченка. Художник може працювати над своїми полотнами від шести до дванадцяти годин на добу.

На двохсоту виставку Анатолія Марчука (п’ятдесята персональна) завітали відомі українські художники, актори, журналісти, шанувальники творчості митця.

Президента Національної академії мистецтв України Андрія Чебикіна поєднують з А. Марчуком довгі роки творчої співпраці. Пан Андрій коротко розповів про творчий шлях художника, починаючи від його студентських літ. Особливу увагу звернув на ту діяльність, яку він здійснює у своєму рідному Макарівському районі.

Подяку від НСХУ оголосив відповідальний секретар Спілки Костянтин Чернявський. А заступник голови Київської організації НСХУ Наталія Кохаль зосередила свою увагу на тому позитиві, який несуть у собі картини Марчука.

Відомий український державний і громадський діяч Ігор Ліховий зверну увагу на такі творчі риси художника, як любов до української природи, любов до ближнього, любов до самого себе.

“Марчук — фантастична людина. Надзвичайно ціную його як митця. Він досяг дуже багато як творча людина. А ще я його дуже поважаю як харизматичну особистість. Пан Анатолій завжди має свою позицію і відстоює її”, — підкреслив народний художник України Микола Грох.

Також своїми враженнями поділилися заслужені діячі мистецтв України Микола Компанець, Валентин Сергєєв, Василь Чебаник, Віктор Женченко, народні художники України Василь Перевальський та Наталія Ніколайчук, заслужений працівник культури України Володимир Біленко, заслужений журналіст України Валентина Давиденко.

Завітали привітати ювіляра і майстри сцени. Народна артистка України Ірина Даць виконала твір “Аве Марія”, заслужена артистка України Ольга Шлемко продекламувала “Розриту могилу” Т. Шевченка, а художній керівник Театру української традиції “Дзеркало”, заслужений діяч мистецтв України Володимир Петранюк наголосив, що картини Анатолія Марчука — це молитва за Україну.

Та особливо приємним ювілярові того вечора було вітання від земляків — завідувача сектору культури, національностей та релігії Макарівської райдержадміністрації Ліни Факторович, начальника відділу освіти, фізичної культури і спорту району Володимира Тарнавського, юних макарівців, які наразі засвоюють ази живопису, та аматорського народного чоловічого гурту “Козацькі джерела”, який виконав українські народні пісні “Ой у полі верба” та “Туман яром”.

На ювілейній виставці представлено понад 60 робіт Анатолія Марчука. Переважно це акварельні картини. Хоча частина полотен створена олією. Художник уже давно пише акварелі, але в останні роки став надавати особливого значення саме цим роботам. 2014 року на Всеукраїнській виставціконкурсі ім. Г. Якутовича митець виборов першу премію в номінації “Акварель”.

 

Сторінку підготував

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment