Вшанування пам’яті Вінграновського на Київщині

Георгій ЛУК’ЯНЧУК,

фото автора

DSCN951828 травня відбулася традиційна поїздка столичної громадськості на Київщину, в улюблені місця Миколи Вінграновського, де, сидячи над Россю, творив великий поет, прозаїк, кінорежисер. Заходи з ушанування пам’яті Вінграновського розпочалися з бібліотеки в Білій Церкві, де Микола Степанович був частим гостем під час літературних вечорів і де тепер влаштовано музей поета та відбуваються конкурси молодих читців його творів. Гості ознайомилися з особистою бібліотекою, яку свого часу передав для Білої Церкви сам поет, та особистими речами митця. А завідувач бібліотеки та музею Ганна Нагорна провела цікаву пізнавальну екскурсію музейними залами з розповіддю про цей дуже важливий у житті і творчості Вінграновського період.

Далі шлях проліг до села Яблунівка, де й відбулись основ­ні заходи. Делегацію зустріли учні місцевої школи хлібом-сіллю, а точніше, гарним короваєм. Усі учасники з великим зацікавленням переглянули документальний фільм “Микола Вінграновський” режисера Петра Марусика, де головну роль грав сам Микола Степанович. Спогадами про історію створення фільму поділилася директор цього унікального твору Лариса Єфименко. Насиченими та змістовними були виступи та спогади виконавчого директора Благодійного фонду Миколи Вінграновського Зої Голоти, сільського голови Анатолія Савчука, директора музею Володимира Івасюка в Чернівцях Мирослава Лазарука, котрий презентував переможцям конкурсу читців творів поета щойно виданий до ювілею Альманах спогадів про великого митця — “Рось 16”, головного редактора газети “Літературна Україна” Станіслава Бондаренка, колег по перу Анатолія Качана та Галини Гай. Порадувала до глибини душі насичена поезією Вінграновського мистецька програма, підготовлена на високому професійному рівні переможцями міжрайонного конкурсу на краще виконання творів Миколи Вінграновського, чудове виконання Юлією Отаманенко пісні “Київська Русь” та інших патріотичних пісень. Не залишили байдужими нікого й життєрадісні танці у виконанні хореографічного колективу школярів із Яблунівки під керівництвом Людмили Глущенко.

Потім відбулася поїздка до пам’ятного знака над Россю, де поет поєднував відпочинок від гамірного життя столиці з поетичною творчістю, до якої надихала буйна краса місцевого краю.

Захід відбувся завдяки фінансовому сприянню Блaгодійного фонду Миколи Вінграновського (віце-президент Ксенія Голота), Білоцерківської райдержадміністрації, яка забезпечила автобусами приїзд учасників мистецької частини, а також Яблунівської сільської ради, що гостинно приймала всіх учасників цьогорічного свята пам’яті великого українського поета і митця, серед яких — численні делегації від Національної спілки письменників України, Національної спілки кінематографістів України, ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, “Соловецького Братства”, “Київського товариства політв’язнів та жертв репресій”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment