Знай наших

Віталій ЛАДА,

перший заступник голови Сумського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка

Нашій землячці Людмилі РОМЕН (ШЕВЧЕНКО), члену Національних спілок письменників та майстрів народного мистецтва України, Асоціації діячів естрадного мистецтва, відомій поетесі та громадській діячці, члену правління Сумського ОО “Просвіти”, за вагомий внесок у справу українського національного відродження, утвердження державності української мови та подвижницьку просвітницьку діяльність в ім’я України присуджено Всеукраїнську премію імені Анатолія Погрібного.

Людмила Ромен (Шевченко) — одна із засновниць та організаторів краєзнавчо-літературно-мистецького товариства “Спадщина” в Сумах, яке діяло за умов переслідувань із 1986 до 1988 року, перших осередків ТУМ, НРУ, Союзу Українок та обласної організації ВЖТ ім. О. Теліги, яку й очолює з 1999 року. Козацький ансамбль, яким вона керувала, першим в області розпочав популяризувати тоді ще небезпечні й невідомі українські патріотичні пісні (стрілецькі), які звучали на відкритті пам’ятника П. Калнишевському в Пустовійтівці. Перша жінка-рухівка з 1989 року. Була кур’єром із доставки з Києва перших чисел нелегальної рухівської газети в області “Відродження”. Реєструвала в Києві Роменське та Сумське ОО “Просвіти”. Учасник та організатор Живого ланцюга 1990 року, сумської делегації на святкування 500-річчя Запорозького козацтва на острові Хортиця. Активна учасниця всіх політичних і громадських акцій.

Наставник талановитої літературної молоді, зростанням якої опікується через проведення обласних і міських літературних конкурсів. Постійний член журі обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка, просвітянського “Я гордий тим, що українець зроду”, обласного літературного конкурсу “Проба пера”. Бере участь в організації та проведенні конкурсу “Диво калинове” ім. Д. Білоуса, який цього року відсвяткував своє десятиріччя. Автор ідеї проектів видання збірників “Диво, диво калинове!” та “Роде наш красний!” талановитої учнівської молоді міста та області. Упорядник і літературний редактор семи випусків збірників.

Неодноразово організовувала і проводила круглі столи, святкові заходи до Дня рідної мови у Сумській міській бібліотеці ім. Т. Шевченка, вишах, коледжах, школах. Бере участь в організації святкових заходів із вшанування пам’яті Лесі Українки на Косівщині, Шевченківських днів.

Із дня створення опікується літературним музеєм Кобзаря при Сумській школі № 7. Постійна учасниця мистецьких свят до дня народження О. Олеся у Білопіллі. Вона поклала на музику 24 тексти поета. До його 135-річчя видано збірку “Скрипка Сонця”, 30 примірників якої подаровано бібліотекам Білопільського району.

Людмила Ромен проводить уроки літератури рідного краю та творчі зустрічі в школах і дитячих закладах. Популяризує творчість земляків, здобутки молодих літераторів, висвітлює події на радіо, в ЗМІ під псевдонімом Радомира Гай.

До 140-річчя “Просвіти” в центральній міській бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка організувала і провела святкові заходи, в рамках яких заснувала і відкрила бібліотечку “Просвіти”, якою опікується, постійно поповнює новими книжками. Підтримує тісні зв’язки з просвітянами Роменщини, Конотопщини, Буринщини, Білопільщини.

За подвижницьку просвітницьку діяльність в ім’я України, примноження літературних традицій, за вагомий внесок у справу українського національного відродження, утвердження державності української мови Людмила Ромен була нагороджена грамотами Міністерства культури та туризму, ВУТ “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка, голови обл­держадміністрації з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, Почесною грамотою Українського фонду культури та ін.

Земляки вітають Людмилу Валентинівну з чудовою нагородою, до привітань долучається редакція “СП”, Центральне правління ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка та всі просвітяни! Бажаємо міцного здоров’я, любові, радості, довгих років щасливого та плідного життя.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment