Лицар українського кіно

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

У Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відбувся вечір, присвячений 75річчю від дня народження лицаря українського кіно Івана Миколайчука.

Творчий доробок Івана Миколайчука складає 34 ролі в кіно, 6 сценаріїв і 2 режисерські роботи. Він був актором від Бога і від народу, кінозіркою 60—70х років. Його називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.

“Іван Миколайчук — один із тих акторів, на якого я хотів бути схожим. Мені розповідали про нього Кость Степанков і Броніслав Брундуков. Отож мені пощастило і я отримав частку його історії.

Намагатимуся зробити все, щоб ми повернули епоху 60х років, коли було українське поетичне кіно з його генієм Іваном Миколайчуком.

Творчість митця нам зараз потрібна як ніколи. Саме картини за його участю сьогодні можуть відкрити очі заблуканим на сході. Пропонуватиму здійснити ретроспективний показ фільмів за участю Івана Миколайчука на сході України.

Наше завдання — продемонструвати всьому світові, що Україна має таких геніїв як Іван Миколайчук”, — наголосив міністр культури України Євген Нищук.

“Іван Миколайчук увібрав у себе всі звичаї, обряди та пісенність Буковини. Він мав абсолютний слух, кожну пісню бачив як фільм. Саме пісня поєднала його з дружиною Марічкою. У хаті Івана завжди лунала українська пісня.

Про нього вже написано багато. Впевнена, що напишуть ще. Він створив прекрасні сценарії, які чекають другого Миколайчука. Він був справжнім філософом. На жаль, недолуга система не дала йому можливості втілити у життя всі творчі задуми”, — розповіла народна артистка України Валентина Ковальська.

“Іван Миколайчук ніколи не занижував планку свого народу. Навпаки, він намагався її підняти все своє життя”, — зазначила народна артистка України Ніна Матвієнко.

Народна артистка України Раїса Недашківська виконала вірші Ліни Костенко “Його в обличчя знали вже мільйони” та “Помирають майстри, залишаючи спомин як рану”, присвячені актору. Заслужений художник України Микола Кочубей розповів про свою роботу над поштовою маркою та монетою до ювілею Івана Миколайчука. Український поет і режисер Станіслав Чернілевський наголосив на тому, що феномен Івана ніколи не буде розкодований. Він був однаково геніальний в усіх ролях. А заслужена артистка України Тетяна Школьна розповіла про Всеукраїнський фестиваль українського кіно та пісні “МиколайчукФест”, що відбудеться у Вижниці та селі Чортория Чернівецької області.

А на закінчення вечора відбувся показ стрічки, створеної Дмитром Глухеньким, до якої увійшли уривки з фільмів “Пропала грамота”, “Вавилон ХХ”, “Білий птах з чорною ознакою”, “Тіні забутих предків” та “Сон”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment