П’ятнадцять друзів Національної оперети

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото з сайта Національної оперети України

Вже вчетверте відбувся Міжнародний музичний фестиваль “O-FEST-2016”, організаторами якого були Київський національний академічний театр оперети та Бучанська міська рада Київської області. Цього разу учасниками фестивалю стали представники 15 країн: Чехії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Азербайджану, Казахстану, США, Китаю, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії та України.

Протягом двох днів на гостей чекала насичена програма — виступи різноманітних музичних та танцювальних колективів, пластичні, драматичні та трюкові вистави, художні виставки, майстер-класи, розваги для дітей тощо. “O-FEST-2016” був присвячений опереті, опері та мюзиклу.

“Музика об’єднує, музика підносить. Це крила, що підіймають Україну до сім’ї європейських народів. Усього на фестиваль прибуло 97 учасників і 65 делегацій. Серед них наші давні друзі з Литви та Румунії і ті, хто приїхав на фестиваль вперше, приміром Фінляндія. Для мистецтва немає відстаней, адже цього разу також приймаємо і гостей з США. Фестиваль, з одного боку, — це обмін досвідом, а з іншого — можливість почути маловідомі твори”, — зазначив співголова оргкомітету фестивалю, художній керівник Національної оперети України Богдан Струтинський.

Своїми думками щодо організації та проведення музичного форуму поділилися Анатолій Федорук — голова міста Буча, Ігор Ярошенко — диригент-постановник і хормейстер-постановник фестивалю, Вадим Прокопенко — балетмейстер-постановник фестивалю, Елена Слатинська-Ованезова — третій секретар Посольства Республіки Болгарія в Україні та Олександр Книга — президент фестивалю “Мельпомена Таврії”, художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.

Відкриття фестивалю відбулось у мальовничому ландшафт­ному парку міста Буча. В перший день участь у ньому взяли близько 30 колективів, серед яких камерні ансамблі, джазові колективи, колективи народної музики, а також хореографічні ансамблі, які представили різноманітні танцювальні напрями. Крім цього, в рамках фестивалю відбулися численні художні виставки, а також виставки ужиткового та декоративного мистецтва. Всього в програмі першого дня фестивалю були задіяні близько 500 учасників. А ввечері в Літньому театрі Бучанського міського парку відбувся Міжнародний Гранд-концерт.

Наступного дня фестивальні події відбувались в Києві — біля Арки дружби народів. Кияни та гості столиці змогли послухати професійні джазові колективи, почути бродвейські хіти, а також побачити виступи дитячих хорео­графічних ансамблів, познайомитись із культурою різних народів світу — Грузії, Іспанії, Індії, Китаю. Увечері Київський національний театр оперети запросив на заключний Гранд-концерт фестивалю солістів провідних музичних театрів світу.

Програма концерту, яка складалася з 35 номерів, тривала майже чотири години. Український глядач мав можливість почути уривки з улюблених оперет “Сільва”, “Маріца”, “Весела вдова”, “Містер Ікс”, “Циганський барон” мовами різних народів світу. Особливо довго аплодували Андрюсу Апсезі з Литви, Олені Федоровій із Казахстану та Євгену Шокалу з Чехії, які співали українською мовою.

Друга дія допомогла згадати всесвітньовідомі опери “Травіата” Дж. Верді, “Ромео і Джульєтта” Ш. Гуно, “Тоска” Дж. Пуччіні, “Дон Жуан” В. А. Моцарта, “Севільський цирульник” Дж. Россіні. А багато хто відкрив для себе мюзикли “Привид Опери” Е. Л. Веббера, “Кандід” Л. Бернстайна, “Ромео і Джульєтта” Ж. Пресгурвіка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment