Свято, яке має тривати постійно, або Чого варті обіцянки влади

Марія ВИШНЕВСЬКА

15 червня відзначатимемо 75-річчя від дня народження кінорежисера, сценариста, заслуженого артиста України, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка (посмертно) Івана МИКОЛАЙЧУКА.

На Буковині заздалегідь почали готуватися до ювілею свого уславленого земляка. За словами начальника управління культури Чернівецької ОДА Віри Китайгородської, обласна, Брусницька сільська і Кіцманська районна влади доклали багато зусиль і праці й вишукали кошти на підготовку та проведення урочистостей з відзначення ювілею Івана Миколайчука.

— На сьогодні приведено у порядок “Мистецьку стодолу” на обійсті родини, відремонтовано сільську дорогу, огорожу та встановлено нові ворота. Маємо домовленість з унікальними майстрами, які візьмуться за облаштування солом’яного даху. У Чернівцях урочистості розпочнуться на Театральній площі з погашення ювілейної марки з нагоди 75-річчя Івана Миколайчука. У Чорториї гостей запросять спочатку до мистецько-меморіального музею-садиби. Відтак, у рамках Всеукраїнського кіномистецького фестивалю “Іванова Переберія” відбудеться зустріч із провідними митцями українського сучасного кіно та урочиста хода мистецьких колективів і гостей. Цього року популярна забава “На гостини до Івана” вперше проводитиметься як фестиваль творчості. Завершаться урочистості з нагоди 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука у залі Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О. Кобилянської, зі сцени якого злетів талант білого птаха і прославив українське кіномистецтво на весь світ. Колектив Львівського націо­нального академічного українського драматичного театру імені М. Заньковецької представить виставу “Небелиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами”.

На жаль, черговий ювілей Івана Миколайчука, якого називають обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком, буковинці і гості міста вкотре не відзначать у Кіномистецькому центрі його імені. Місто самотужки фінансово не спроможне було провести реконструкцію кінотеатру. Навіть попри обіцянки фірми-підрядника виконати у стислі терміни всі роботи, елементарно не було коштів. На жаль, усі звернення начальника управління культури Чернівецької ОДА Віри Китайгородської про необхідність належно підготуватися до ювілею: вирішити проблеми із відновленням кінотеатру ім. І. Миколайчука та облаштувати музей митця у Чорториї, — не почули у столиці.

— Нам виділили лише три мільйони гривень. Зважаючи на те, що загальна вартість проекту — 25 мільйонів гривень, це крапля в морі, — сказав чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

Тож усі обіцянки і запевнення очільників столичної влади щодо виділення 25 мільйонів гривень на реконструкцію приміщення кінотеатру імені І. Миколайчука залишились лише на папері. Як виявилося, для екс-прем’єра України Арсенія Яценюка, ювілей його знаменитого земляка — це свято, яке має тривати постійно. Бо згідно з розпорядженням Кабміну від 13 січня цього року, реконструкція кінотеатру в Чернівцях має бути завершена у… грудні 2017 року… Тож, виходить, що влада від самого початку планувала, а тому й особливо не переймалася проблемами підготовки і проведення ювілею митця.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment