Дитяча глупота чи доросла зрада?

Євген ҐОЛИБАРД

Російська Федерація на чолі з Путіним розпочала війну в її гібридному варіанті з метою приспати пильність українців. І треба визнати, що дехто в Україні сприйняв гібридизацію як норму, з якою можна спокійно жити.

Ніби військова агресія, мобілізація, організація збройного спротиву, але не для всіх. Ніби смерть і страждання, але не для всіх. Ніби очевидна правда, але не для всіх. Ніби є безперечний факт ворога, але не для всіх. Війна “на ніби”. Гібридна.

Але для ЗМІ — сприятлива ситуація. Вона “збагачує” інформаційне поле жахливими фактами, які можна смакувати й коментувати тривалий час до оскомини, що також сприяє посиленню й поширенню гібридизації. Гонитва за сенсаційною інформацією засліплює українські ЗМІ, які не завжди здатні оцінити наслідки свого “просвітництва”.

Давно відомо, що 70 % інформації, яка може зацікавити ворога, зокрема його розвідувальні служби, він витягує з відкритих джерел. Але, мабуть, це відомо не всім. Бо складається враження, що деякі ЗМІ намагаються допомогти спецслужбам РФ чітко визначити напрями та об’єкти антиукраїнської підривної діяльності.

Для прикладу, наведу лише кілька повідомлень одного інформаційного каналу впродовж першої половини 2016 року.

 

11.01.2016, останні новини.

Державний концерн “Укроборонпром” планує модернізувати бойові машини РТ91 (аналог танка Т72), що перебувають на озброєнні польської армії.

Як повідомляє пресслужба концерну, Україна поставить до Польщі приводи вертикалі для цих танків. Уже після різдвяних свят на території Львівського бронетанкового заводу відбудеться зустріч делегацій України та Польщі.

Польській стороні продемонструють роботу встановленого на танк Т72 приводу вертикалі, а також нададуть всі необхідні технічні характеристики та висновки. Співпрацювати з Польщею готовий і Харківський машинобудівний завод “ФЕД”. Там планують модернізувати винищувачі МіГ29.

Чудово! Прямий сигнал для агентів Кремля, що, вірогідно, сидять як не в польських штабах, то в українських КБ. Після такого оголошення та відповідної організаційної підготовки російські спецслужби можуть цілком реально вмочити свого пальця в українські плани, щоб реалізувати власні.

Особливо після наочної “демонстрації роботи” відповідних конструкцій для танків і літаків.

 

12.01.2016, останні новини.

“…если ктото скажет, что ваши 500 грн на армию ничего не меняют, — смейтесь ему в лицо. Нас много, и вместе мы огромная сила. Получателями этой помощи будут новосформированные бригады: 14, 56, 58 и 59. Подразделения, которые были созданы в прошлом году и которые еще не до конца обеспечены средствами ведения ночного боя”.

До уваги ГРУ РФ! Терміново ставте на агентурний облік “новосформированные бригады: 14, 56, 58 и 59 ЗС України”!

Сьома хвиля мобілізації в Україні розпочнеться, ймовірно, уже в кінці лютого або на початку березня і триватиме орієнтовно два місяці. Джерело в Міністерстві оборони України розповіло про це виданню “Апостроф”. Вірогідність того, що сьома хвиля буде, дуже велика. У кожному разі, нам необхідно поміняти 40 тис. осіб, призваних під час четвертої хвилі у січні—квітні минулого року, — пояснив співрозмовник.

Спецслужби ЗС РФ з радістю беруть на замітку цю інформацію і враховують її у своїх мобілізаційних планах.

Уже найближчим часом Сполучені Штати почнуть поставки в Україну запланованої військової допомоги.

Посол України у США Валерій Чалий розповів про це в ефірі програми “Голос Америки”, передає агентство “ІнтерфаксУкраїна”. 658 млн, які є сьогодні в бюджеті (обсяг допомоги США для України на 2016 рік — “24”), — це досягнення… Нові законопроекти дають можливість використовувати ці ресурси, — прокоментував він.

За словами Чалого, деякі позиції потребують ще додаткового законодавчого врегулювання. Наприклад, те, чого немає на озброєнні американської армії, але що необхідно для української. Ці законопроекти спрямовані на те, щоб ті загальні політичні рішення щодо військової допомоги, допомоги у сфері безпеки, знайшли реалізацію у конкретних поставках, — додав посол.

“Я думаю, що скоро, в найближчі місяці, ми будемо мати й будемо говорити про такі поставки військової допомоги в Україну публічно”, — підсумував Чалий.

Що тепер робитиме ГРУ ГШ РФ? У зазначений тут час спрямує своїх агентів у порти для спостереження за конкретикою військових поставок.

 

27.01.2016, останні новини.

Порошенко нагадав, що раніше РНБО ухвалила рішення щодо створення нового ракетного озброєння в рамках проекту “Вільха”, а виробництво ракет та дефіцитних боєприпасів, за його словами, повинно стартувати вже найближчим часом. Це мають бути не лише лозунги, заклики, а й конкретний термін із необхідним фінансуванням, замовленням виробництва найбільш дефіцитних видів боєприпасів, — цитує Порошенка його пресслужба.

Водночас глава держави наголосив, що під час планування державного оборонного замовлення на 2016 рік “Укроборонпром” повинен забезпечити розробку та закупівлю в інтересах сухопутних військ ЗСУ ракетного озброєння в рамках проекту “Вільха”, комплексів крилатих ракет на основі технічних рішень проекту “Нептун”, нових зразків артилерійських систем, високоточних ракет та боєприпасів, протитанкових ракетних комплексів, нових засобів автоматизації артилерійських підрозділів, автоматизованих комплексів розвідки.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що державні підприємства “Укроборонпром” та “Антонов” виготовлятимуть ударні безпілотні літальні апарати.

Хіба це не пропозиція для служб РФ, спрямована на розробку комплексу заходів розвідувального характеру з чіткою установкою на конкретні об’єкти?

 

* * *

На засіданні Ради національної безпеки та оборони затвердили новий військовоадміністративний поділ України.

Досі більшість збройних формувань перебували на західному кордоні, тоді як східний навіть не був демаркований. Зміни у військовоадміністративному поділі, зокрема, мають полегшити мобілізацію та підвищити обороноздатність країни.

До слова, на тому ж засіданні РНБО Петро Порошенко повідомив, що Україна вже незабаром може розпочати виробництво ракет та боєприпасів.

Може, хтось досі вважав, що РНБО — це солідний орган для солідних стратегічних рішень і не для відома ворога? А на кого працює пан Порошенко?

 

5.02.2016, останні новини.

Українським військовим починають постачати 120міліметровий міномет власного виробництва. Днями установка, яку охрестили “Молотом”, пройшла останні польові випробування. Вже наступного тижня перша партія вирушить до бійців на фронт.

 

Конструктори цієї зброї зі столичного заводу “Маяк” розробили її лише за 2 місяці. За основу взяли ще радянський міномет, щоправда, він мав низку недоліків.

На відміну від радянського, український міномет роблять з новітніх сплавів, які подовжують його життя. А завдяки конструкторським рішенням міномет рідше ламається. Максимальна дальність пострілу — 6 км. А завдяки стволу з надміцного сплаву міномет стріляє в 1,5 раза частіше, ніж його радянський попередник. “Молот” пройшов усі випробування.

Читайте також: Українці розробляють безпілотник, що може знищити танк.

Тип зброї, її тактикотехнічні дані та навіть заводвиробник!!! Чудовий подарунок для ворога від… а власне — як можна назвати таких “інформаторів”?!

 

13.02.2016, останні новини.

У свіжому випуску програми “Техніка війни” — тренажери, які повністю імітують кабіну з елементами керування та навчають українських військових вправлятися з бойовими машинами. Також у випуску: з ким Україна буде виробляти міношукачі нового покоління. Як вдосконалилась система управління вітчизняної армії. Який німецький двигун обрали для українських броньовиків.

 

17.05.2016, останні новини.

Київський бронетанковий завод, що входить до складу “Укроборонпрому”, розробив новітній кулеметногранатометний модуль для бойової техніки. Про це розповіли у пресслужбі “Укроборонпрому”.

Зокрема модуль містить інноваційну комп’ютерну систему управління вогнем “Каштан”. Ця система призначена для дистанційного управління зброєю з прицільними відеокамерами. Особливістю системи “Каштан” є те, що вона будується на базі електроніки універсального захищеного комп’ютера та мікропроцесорів. До “Каштана” можна під’єднувати відеокамери різного типу та в різній кількості. Цей новітній модуль призначений для знищення живої сили, транспортних засобів, наземних об’єктів тощо.

Цю інформацію, мабуть, із вдячністю сприйняло російське ГРУ, бо отримало потрібну інформацію про продукцію, продуцента й напрямок подальших дій своєї агентури.

 

6.06.2016, останні новини.

В Україні створять військовий резерв для наступу.

У Стратегічному оборонному бюлетені, який сьогодні затвердив Президент Петро Порошенко, є пункт про створення кадрового військового резерву, підготовленого до здійснення наступальних дій (виділення — Є. Ґ.).

“Професіоналізація сил оборони та створення необхідного військового резерву є необхідною умовою для формування кадрового потенціалу Збройних сил України та інших складових сил оборони, комплектування їх підготовленим та мотивованим особовим складом, створення, утримання та розгортання стратегічного резерву Збройних сил України”, — сказано в бюлетені.

До цього нового формування увійдуть військовослужбовці з моральноділовими якостями, здатні якісно вирішувати складні військовопрофесійні завдання у мирний час та в особливий період.

Цей резерв має бути готовим здійснювати наступальні (контрнаступальні) дії, посилювати угруповання військ на загрозливих напрямах, забезпечувати ротацію військ тощо.

Керівництво Росії має особливо подякувати авторам цієї інформації, позаяк вона дає можливість Путіну закликати росіян до оборони перед загрозою наступу бандєровцев, а російським генералам — можливість приготуватися до превентивного ядерного удару по Україні, “для защіти от кієвской хунти”.

Характерно, що у розміщеному на сайті Президента України повідомленні про Стратегічний оборонний бюлетень, про наступ немає жодного слова, як немає й згадки про здійснення наступальних дій.

Якщо це не провокація, то що це?

 

15.06.2016, останні новини.

Незабаром українські заводи виготовлятимуть боєприпаси. Досі наші військові застосовували бойові запаси, які залишилися нам у спадщину від радянської армії.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, перебуваючи з візитом у державній акціонерній холдинговій компанії “Артем”.

За словами Турчинова, ці радянські запаси не безмежні. “Значна їх частина була бездумно утилізована або продана у часи, коли ніхто не думав, що доведеться воювати”, — наголосив секретар РНБО.

Нагадаємо, нещодавно на одному з українських полігонів випробували бойові безпілотники. Кілька з випробуваних дронів будуть поставлені на серійне виробництво, до якого має приєднатися держпідприємство “Антонов”.

Висновки, які може зробити російська розвідка з цього повідомлення:

— ЗСУ можуть мати проблеми з постачанням боєприпасів;

— відому компанію “Артем” треба включити до плану першочергової диверсійної розробки;

— взяти на розвідспостереження серійне виробництво дронів на ДП “Антонов”.

Щодо боєприпасів, які, як зазначено вище у процитованому повідомленні, — “українські заводи виготовлятимуть незабаром”, то варто нагадати, що півроку тому, а саме 27.01.2016 (див. інф. на цю дату вище) –

“на тому ж засіданні РНБО Петро Порошенко повідомив, що Україна вже незабаром може розпочати виробництво ракет та боєприпасів” (виділення — Є. Ґ.).

Як відомо, українське слово незабаром (синонім невдовзі, тобто не довго, а осьось, скоро) виключає будьякі зволікання, а тим паче, коли це стосується безпеки та оборони. Але, мабуть, ці поняття не стосуються слів і дій РНБО, керівники якої упродовж півроку повідомляють на весь світ про пустопорожність власних слів.

А щодо висловлювання — “ніхто не думав, що доведеться воювати”, то дехто й нині не думає…

 

* * *

Я навів лише деякі з повідомлень і лише з одного відомого каналу… Але подібну інформацію, що стосується безпосередньо нашої обороноздатності, доволі часто можна почути й прочитати в багатьох інших відкритих джерелах українського інформаційного поля.

Фактично, як тільки з’являється щось пов’язане з обороноздатністю, воно одразу викидається в ефір. Це продовжується давно, і наразі ніщо не вказує на припинення цієї порочної, абсурдної (якщо не сказати — злочинної) антиукраїнської практики.

Як кажуть наші братиполяки, коли не відомо, про що йдеться, то цілком певно, що йдеться про гроші.

Інформація завжди чогось коштує. Особливо військова. А особливо під час війни. Тим паче — війни гібридної.

Бо кордон між нами й агресивною Росією має проходити не лише на мапі, а й у свідомості кожного громадянина України.

Тут можна було б запитати: хіба наше керівництво на чолі з паном Порошенком та його РНБО цього не бачить, не розуміє?

Проте навіщо питати, коли вони самі (як бачимо з деяких наведених тут публікацій) беруть участь в небезпечному “інформуванні” на очевидну шкоду Україні.

Відповідно, й пересічні громадяни не обтяжують себе відповідальністю…

 

Київ, 16.06.2016

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment