Екран Золотого Дюка

Ганна ОБОРСЬКА

 

Із 15 до 25 липня Одеса зустрічає гостей на VII Одеському міжнародному кінофестивалі. Селекційна комісія серед 864 фільмів із 75 країн, поданих на участь у конкурсних програмах кінофестивалю, відібрала 12 стрічок, які боротимуться за Гранпрі ОМКФ — Золотого Дюка — та інші нагороди Міжнародного конкурсу. У Національній конкурсній програмі заявлено 5 повнометражних і 21 короткометражний фільм.

Деякі стрічки вже відзначені нагородами на міжнародних кінофестивалях класу А, дві кінокартини — це дебютні режисерські роботи. Цікаво, що чимало кінострічок (7 із 12) — зрежисовані жінками. Також уперше за історію Одеського міжнародного кінофестивалю в Міжнародному конкурсі буде показано мюзикл.

Розкажемо більш детально про фільми, представлені у Національному конкурсі цьогорічного кінофестивалю.

Одна з найбільш очікуваних прем’єр — фільмучасник Міжнародної конкурсної програми “Гніздо горлиці” Тараса Ткаченка. Продюсером кінострічки виступила Італія, бо історія української жінки Дарини розгортається саме в цій країні. Аби прогодувати свою сім’ю, жінка заробляє гроші за кордоном, тим часом її сім’я в Україні поступово руйнується. Наступна картина — драма “Блакитна сукня” режисера Ігоря Мінаєва, який також є й сценаристом фільму. Кінострічка розповідає про втрачену любов і нереалізоване жіноче життя, про що син дізнається тільки після смерті матері. Цікавим вдався документальний фільм “Холодний Яр. Інтро” Аліни Горлової, який представляє сакральне місце в центрі України, де минуле переплітається з сьогоденням і де свободу захищали ціною власного життя. На увагу заслуговує і стрічка “Моя бабуся Фані Каплан” Олени Дем’яненко, головні ролі в якій виконали Мирослав Слабошпицький і Катерина Молчанова, та фільмреконструкція атмосфери кінця Євромайдану у Львові “Varta 1, Львів, Україна” режисера і автора сценарію Юрія Грицина.

А в національній конкурсній програмі “Короткий метр” покажуть 21 кінострічку, серед яких: “24”, реж. Станіслав Битюцький, “70 вулиць”, реж. Макс Лижов, “Після всіх зіткнень”, реж. Юрій Хусточка, Микита Кравцов, “Повернись”, реж. Андрій Кирилов “Чорногора”, реж. Тарас Дронь, “Згущонка”, реж. Катерина Горностай, “Кров”, реж. Валерія Сочивець, “Роса”, реж. Іван Косенко, “Дідочок”, реж. Володимир Тихий, “Зустріч”, реж. Жанна Озірна, “Дім”, реж. Ірина Цілик, “У Манчестері йшов дощ”, реж. Антоніо Лукич, Валерія Кальченко, “Спогади мертвої людини”, реж. Микола Засеєв, “Одного разу в Одесі”, реж. Владек Занковські, “Панорама”, реж. Юрій Шилов, “Люди, що прийшли до влади”, реж. Олексій Радинський, Томаш Рафа, “Рожева мапа”, реж. Ель Парвулеско, “Sensiz” (“Без тебе”), реж. Наріман Алієв, “Уроки Музики”, реж. Ігор Малахов, “Reve ta stohne” on tour”, реж. Надія Парфан, “Цвях”, реж. Філіп Сотниченко.

Фестиваль дивуватиме гостей світовими прем’єрами, зокрема фільмом “Світське життя” Вуді Алена та стрічкамигалапрем’єрами цьогорічного Каннського кінофестивалю.

На VII Одеському кінофестивалі відбудеться також українська прем’єра нової роботи Віталія Манського “Рідні”. Фільм буде представлений у секції “Спеціальні покази”. У своїй кінострічці режисер показує українське суспільство крізь призму власної сім’ї. Громадянин Росії, народжений у СРСР, українець Манський подорожує, щоб досліджувати українське суспільство після революції Майдану на прикладі своєї родини, що живе в різних кінцях країни: у Львові, Одесі, на Донбасі та в Криму. Режисер спостерігає причини конфлікту, після якого громадяни однієї країни опинилися по різні боки барикад, зокрема і його сім’я. Фільм оповідає і про події сьогодення, і висвітлює глибоке коріння конфлікту між Україною та Росією.

А з 17 до 22 липня працюватиме Літня кіношкола, де лекторами стануть знаменитий британський режисер і продюсер Пітер Веббер, документаліст і кінокритик Марина Разбєжкіна, голова журі Міжнародної програми, кінорежисер, сценарист і письменник Крістофер Хемптон і багато інших.

Із кіноновинок цього року — позаконкурсна програма “Серіали”. Секція організована в рамках проекту “TVій серіал”.

На великому екрані з 16 до 21 липня покажуть по два перших епізоди шести серіалів, які відбирали за принципом: високий художній рівень, відображення передових тенденцій у розвитку драми в Західній і Східній Європі.

23 липня в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться урочиста церемонія закриття ОМКФ—2016. Завершить 9денний кіномарафон американська картина Ребекки Міллер “План Меггі”.

До 25річчя незалежності України ОМКФ представляє українську ретроспективу “Межі свободи: незалежність по обидва боки екрана”, підготовлену спільно з Національним центром О. Довженка. Кураторами ретроспективи стали співробітники науковопрограмного відділу Національного центру О. Довженка — Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко і Олександр Телюк.

А 18—21 липня Одеський кінофестиваль всьоме проведе Літній кіноринок — унікальну для України подію, що об’єднує дистриб’юторів, представників кінотеатрів і кіностудій для обговорення актуальних питань індустрії, презентації технічних новинок та оцінки перспектив і шляхів розвитку галузі.

Для представників кінотеатрів буде проведений статусмітинг Кіноальянсу, присвячений актуальному питанню об’єднання кінотеатрів і кінотеатральних мереж.

Поціновувачі кіномистецтва спеціально прибудуть до Одеси з 15 до 22 липня, аби стати глядачами і учасниками кіноподій року.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment