Лауреати Фонду Тараса Шевченка 2016 року

18 червня на могилі Великого Кобзаря на Чернечій горі в Каневі відбулося урочисте вручення відзнаки Фонду Тараса Шевченка “В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля” за значний подвижницький внесок у розбудову української держави. Як відомо, президент і засновник Фонду — праонука Тараса Шевченка по сестрі Катерині Людмила Красицька.

Дата вручення дипломів лауреатам обрана не випадково, а з метою відродження народної традиції, яка виникла стихійно відразу після перепоховання Тараса Шевченка в Україні та багато десятиліть у поминальну суботу напередодні Святої Трійці збирала довкола могили Кобзаря величезну кількість люду. Саме під час такого всеукраїнського поминання Шевченка на Чернечій горі в Каневі, коли всі схили гір довкола Могили вкривалися наметами, майоріли вишиванками, 1891 року (125 років тому) молодий студент Іван Липа (згодом відомий громадський та державний діяч, письменник) разом із товаришами заснував Братство тарасівців, яке пов᾿язувало постать Шевченка, поширення його Слова із формуванням національної свідомості українців. Відтоді щорічно тарасівці вшановували пам᾿ять Тараса Шевченка в Каневі саме в цей день.

Цього року нагороду Фонду отримали:

Василь ЯРЕМЕНКО (м. Київ) — знаний український вчений, філолог, професор, директор Інституту культурологічних та етнополітичних досліджень МАУП, голова Федерації патріотичних видань, автор низки книжок і понад 200 публікацій, упорядник понад 40 книжок, серед яких твори Б. Грінченка, П. Куліша, В. Свідзинського, М. Куліша, В. Симоненка — за багаторічну послідовну подвижницьку працю на терені українського духовного відродження, зокрема за виховання патріотизму та державницьких світоглядних засад у молодого покоління;

Василь ДОВЖИК (м. Київ) — знаний поет, прозаїк, драматург, перекладач, актор, автор численних книжок для дітей, лібрето до опер, перекладів п’єс, текстів пісень, заслужений діяч мистецтв України — за багаторічну плідну працю на ниві популяризації найкращих зразків української класичної та сучасної літератури під час численних виступів в Україні та за її межами й у своїх радіопрограмах;

Олексій КОНОВАЛ (США) — знаний громадський діяч української еміграції, член Управи Фундації імені Івана Багряного, пошуковець та дослідник невідомих сторінок української культурної спадщини на чужині, упорядник багатьох видань, зокрема двотомника листування Івана Багряного, автор численних публікацій у часописах зарубіжжя та України — за багаторічну подвижницьку науково-пошукову працю на терені української культури, невтомну діяльність в численних українських громадських закладах США та щедре усебічне доброчинне сприяння багатьом культурницьким і соціальним проектам в Україні.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment