Його Всесвятості ВАРФОЛОМІЮ, Архиєпископу Константинополя і Нового Риму, Вселенському Патріархові щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні

Ваша Всесвятосте!

Українська інтелігенція, політичні та громадські діячі, об’єднані на базі громадсько-політичної платформи “Українська альтернатива” (9 політичних партій, 12 громадських організацій), висловлюють Вашій Святості глибоку вдячність за Ваші труди на ниві укріплення всеправославної єдності. Ситуація певної культурної й психологічної ізоляції, в якій останні століття жили Помісні Православні Церкви, глибоко ненормальна та суперечить засадам православної еклезіології та каноніки. Подолати ці небезпечні тенденції у православному церковному житті покликана соборна воля та соборний розум Вселенського православ’я. А саме — Святий і Великий Собор Православної Церкви, за успішне проведення якого ми всі підносили наші молитви. Ми вдячні Вам, Ваша Святосте, за непохитність у проведенні Великого Собору і за надію, яку Ви подарували багатьом православним віруючим, які з болем сприймали негаразди й розділення Вселенського православ’я.

Звертаємося до Вас, Глави Святої Константинопольської Православної Церкви та Вселенського Патріарха, зі щирим проханням використати всі наявні у Вас канонічні повноваження для подолання існуючого в Україні церковного розділення православних віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та тих єпархій Московського патріархату, які знаходяться на території України й об’єднані загальною назвою Українська Православна Церква.

Понад сім сторіч Київська митрополія входила у юрисдикцію материнської для нас Константинопольської Православної Церкви. Відтак українські православні віруючі очікують саме від Вашої Святості невідкладної роботи із нормалізації канонічного статусу Православної Церкви в Україні. Адже Московська патріархія, яка неканонічним способом самоутвердилася на українських теренах, фактично перетворилася, особливо після початку збройної агресії проти України з боку Російської Федерації, на ідеологічний інститут агресора.

Ми завжди пам’ятали й пам’ятаємо, що Православна Церква в Україні є дочкою Великої Церкви Константинополя. А тому, із вдячністю згадуючи усі вже здійснені зусилля Вселенського Патріархату з уврачування церковного розділення в Україні, щиро сподіваємося, що молитвами і трудами Вашої Всесвятості на українській землі невдовзі буде відновлена церковна єдність, а давня Київська православна митрополія, отримавши Ваш Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні, посяде належне їй місце у диптиху Помісних Православних Церков.

 

З глибокою синівською шаною та проханням молитов

 

Від імені “Української альтернативи”:

Микола ГОЛОМША,

Павло МОВЧАН,

Олександр САГАН,

Євген ШЕВЧЕНКО

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment