Книги — захисникам Вітчизни!

Іван ПАХОЛЬЧУК,

голова осередку Уманського НУС Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка

 

Закінчилася благодійна акція “Подаруй книгу захисникові України” в Уманському національному університеті садівництва, ініціаторами та організаторами якої виступив місцевий осередок ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка та Уманський центральний волонтерський штаб “Разом” в особі його активного члена Лариси Фицик.

Небайдужі до долі захисників України викладачі й студенти зібрали більше трьох сотень книг на різні смаки й уподобання, які відправлять у гарячі точки військового протистояння, у військові шпиталі. Відтак воїни Вітчизни матимуть можливість краще пізнати минуле рідного народу, заглибившись в історичні праці М. Грушевського, Д. Дорошенка, І. Крип’якевича, Н. ПолонськоїВасиленко, О. Субтельного, Д. Яворницького та інших дослідників. Реалізації цього прагнення також посприяють художньоісторичні романи й повісті П. Куліша, Ю. Мушкетика, Р. Іваничука. Складні та часом суперечливі політичні перебіги сьогодення допоможе з’ясувати публіцистика Є. Сверстюка, Ю. Щербака, В. Шовкошитного. Знайдуть своїх шанувальників твори пригодницького, детективного і любовного жанрів. Спраглі поетичного слова потамують свою жагу не тільки творами Великого Тараса, а й гідними його заповітів поезіями сучасників, зокрема й авторів, якими є викладачі та колишні студенти нашого навчального закладу — І. Чучмій та Г. Шевченко. Значним доробком вітчизняних і зарубіжних авторів представлена й тематика, покликана розвивати християнські філософськосвітоглядні орієнтири та національні й загальнолюдські цінності особистості.

Єдине, чого немає серед подарунків просвітян, — це творів, які зумовлюють жорстокість, насильство та пропаганду, відсутність яких і відрізняє незалежну проєвропейську Україну від путінськогундяєвської Росії у ставленні до інших народів.

Проведена без найменшого адміністративного впливу патріотична альтруїстична акція стала дієвим засобом самореалізації та самоідентифікації для колективу університету. В позитиві цих координат найбільшої вдячності варті факультет плодівництва, екології і захисту рослин та особисто декан Сергій Щетина, кафедра соціальногуманітарних і правових дисциплін, зокрема — доцент Валентин Доморослий та завідувач кабінету Лариса Редько.

Відтак назва Уманського центрального волонтерського штабу “Разом” не декларативно, а конкретною справою об’єднала волонтерів, викладацькостудентську спільноту та захисників України у спільному прагненні звільнити нашу українську землю від російського окупанта та його зомбованих збанкрутілими ідеями “русского міра” доморощених поплічників.

Разом переможемо!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment