«Ми козацького роду»

Василь МАРУСИК,

заслужений журналіст України

 

Добрим уроком патріотизму стали в наш час щорічні пошанування героїв-оборонців України у битві під Конотопом 1659 року. Цього літа, а саме 9 липня, на полі під селом Шаповалівка, на берегах річки Соснівка знову відбулося історично-військове, мистецьке дійство. Тут українські козаки під проводом гетьмана Івана Виговського та його брата, полковника Данила Виговського, здобули першу визначну перемогу над царськими колоністами, які протягом століть не можуть пробачити українцям цю поразку.

У патріотичному дійстві взяв участь славнозвісний київський ансамбль “Козацькі забави”, який відзначає у ці дні своє 26-річчя. Щойно цей веселий, сатирично-гумористичний гурт-“театр” повернувся із Польщі. Про це розповів засновник колективу, художній керівник, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України Андрій Верес:

— У другій декаді червня ми втретє взяли участь у всепольському щорічному фестивалі “Зустрічі з українською культурою”. Цього разу у воєводстві Західного Помор’я, зокрема у місті Валч. Організатор фестивалю — Об’єднання українців у Польщі. Крім нас, глядачі вітали київський гурт “Гайдамаки” (керівник Олександр Ярмола), відомих співаків Іннесу Братущик та Ореста Хому. Ми особливо вдячні польським українцям за щиру дружбу, особливо популярному серед польського й українського люду культурно-просвітницькому діячеві, головному редактору часопису “Рідна мова” Марку Ситнику. Думаю, у цьому мене підтримують викладачі гуманітарного інституту Київського університету ім. Б. Грінченка, доктор педагогічних наук Наталія Богданець-Білоскаленко та її колега Наталія Блохіна, які переймаються проблемами розвитку шкільної освіти, готують підручники студентам-українцям для тамтешнього місцевого університету.

Нині ми збираємося на гастролі в Канаду. Вже побували на всіх материках, крім Антарктиди. Завжди раді зустрічам із шанувальниками нашого гурту, у репертуарі якого український фольклор і твори сучасників. Ми — це, зокрема, заслужені артисти України Ігор Ратушний (гітара), Валерій Павловський (ударні інструменти), співаки Михайло Нагорний і Віктор Тетеря, а також Олег Клименко (контрабас) і Олексій Коломоєць (баян).

Будьмо! Композитор Володимир Домшинський написав для нас 20 пісень і разом із поетом Вадимом Крищенком закликає: “Лихо з поглядом лютим / не дивись у вікно. / Бо по-нашому буде. / Все одно, / все одно, / все одно. / Вдачу маємо і пісні в нас дзвінкі. / Ми — козацького роду. / Ми такі, / ми такі, / ми такі”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment