Проводовому радіомовленню бути!

Р. ПОТОКА,

м. Зміїв Харківської обл.

 

Сніжна хуртовина, яка кружляла над Харківщиною, наробила багато бід, а в Зміївському районі мережа проводового радіомовлення була знищена вщент. Ще й досі в райцентрі валяються дротяні “бублики”. Це вже вдруге за його історію радіо повністю замовчало — уперше в роки Другої світової війни.

Цьому лихові, мабуть, зрадів Рінат Ахметов, власник “Укртелекому”, і місцева “п’ята колона”. Вперше через те, що радіомовлення дає невеликий прибуток до його мільярдних статків, і мережу можна не відновлювати, а друга тому, що нарешті перестало доходити правдиве українське слово до районної громади. Районна рада у нас в опозиції до всього українського, зробила вигляд, що письмовий запит до неї не дійшов.

У лютому з приводу Міжнародного дня радіо виступав київський чиновник новоствореного Міністерства інформації, де він на всю Україну повідомив, що проводового радіомовлення ніде в світі немає і що воно дуже дорого коштує. І тут я згадав, як новоявлені “пророки” на зорі відновлення незалежності України віщували, що машинобудування в Україні неможливе через застарілий станочний парк і технології — в результаті машинобудування знищили. Потім такі ж “пророки” говорили, що ядерна зброя нам не по кишені і в нас немає спеціалістів з її обслуговування — у результаті роззброєння на нас напала Росія. Пригадав довоєнний Донбас, де знищили проводове радіомовлення й туди не доходила українськомовна преса, а телеканалами заволоділи олігархи антиукраїнської закваски. Це дешево обійшлося Україні? Немає ніде такого в світі? То хоч у чомусь ми були б перші, а так то за рівнем смертності, то за розповсюдженням СНІДу. Краще б ті мільярди, що йдуть на війну з Росією, вклали у розвиток українського інформаційного простору, який допомагає об’єднувати українське суспільство.

Що ж нам робити?

Треба негайно звільняти від управління інформацією “п’яту колону”. Впевнений, що повалену в Слов’янську телевежу досі не відновили. Міністерству інформації вже рік, а наші воїни в окопах Донбасу не чують і не бачать України.

А проводове радіомовлення треба відновити по всій Україні, доки воно ще не розкрадене і є кадри. Зараз владні повноваження передають місцевим органам. Ось де стане в нагоді надійне радіомовлення, яке може працювати за відсутності електричного струму, переходячи на резервне живлення. Знову зможуть виходити місцеві радіогазети, які інформуватимуть громаду про події в районі та області. Користування радіоточкою дуже зручне (у багатьох на кухні завжди увімкнений приймач), необтяжливе для бюджету сім’ї, а якщо Рінат Ахметов доведе, що для нього це збитково, то нехай держава йому доплачує, щоб потім не платити чужинцям (не тільки грошима, а й людською кров’ю).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment