Русь Пересопницька

Микола ФЕДОРИШИН,

директор КЗ “Культурно-археологічний центр “Пересопниця”, автор та керівник проекту “Фестиваль історичної реконструкції “Русь Пересопницька”, член правління Рівненського ОО “Просвіти”

Саме під такою назвою ось уже п’ятий рік поспіль у культурно-археологічному центрі “Пересопниця” відбувається фестиваль історичної реконструкції. Цьогоріч подія тривала 1—3 липня. Місце для фестивалю обрали вдало: у селі Пересопниця Рівненської області зберігся археологічний ландшафт, тобто ареал давньоруського історичного поселення (відоме літописне удільне князівство Давньоруської держави). Головний посад (дитинець), окольний город, чотири ремісничі посади. Крім того, у центрі функціонують кілька музеїв обраної тематики: археологічний та два ансамблеві музеї історичної реконструкції “Двір дружинника” і “Фортеця”.

Опорним клубом історичної реконструкції (далі — КІР) упродовж п’яти років є “Вівериця” (Юрій Міщенко). На цьогорічний фестиваль приїхали клуби з Києва “Кітеж”, “Варуфорос”, “Яр-Тур”, “Бойове братство”. Окремі учасники цих клубів мешкають у Харкові, Чернігові, Білій Церкві. Постійним учасником фестивалю є КІР “Білий град” із Білгорода-Дністровського. Цьогоріч у фестивалі взяли участь і три клуби з Білорусі: “Ойра” і “Залізний жолудь” із Бреста та “Русь” із Мінська.

Під час фестивалю відбулися масові заходи: штурм фортечного міста, бій на мосту, бій у фортеці, польові битви, лицарські турніри, конкурси чоловічого та жіночого вбрання, ремісничі майстер-класи з тесання дерева та гончарства. Заходи також відбулися в селі Острожець Млинівського району на давньоруському городищі під назвою “На княжому пограниччі: Острожець-град”. Звернувши увагу на величезну кількість глядачів, сільський голова Олег Пархомей запропонував проводити тут фестиваль щороку. На нашу думку, городище у Острожці можна музеєфікувати — створити там ансамблевий музей як філію культурно-археологічного центру “Пересопниця”.

Варто зазначити, що фестиваль “Русь Пересопницька” — хороша база для патріотичного виховання учнівської та студентської молоді. Адже заходи фестивалю здійснюють за такими напрямами: державний, військовий, соціальний. Передбачені різноманітні форми патріотичного виховання: інформаційно-масові, практичні, інтегративні, наочні.

І насамкінець. Учасники історичних клубів України та Білорусі підвели своєрідний підсумок по закінченню фестивалю: ареал давньоруського міста та музейний комплекс у Пересопниці на сьогодні — найкраще місце для проведення подібних заходів.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment