Моя мрія здійснилася

Валентина ЄФРЕМОВА,

мистецтвознавець, заслужений працівник культури України

Фото автора

У Києві успішно відбувся міжнародний українсько-китайський проект “Нев’януча слава. Шана Тарасові Шевченку”. Ідея заходу належить віце-президенту Китайської академії каліграфії і живопису Алану Юй, який відкрив для шанувальників образотворчого мистецтва одну з найтаємничіших східних держав — Китай. Низка заходів, що відбулися у Національному музеї Тараса Шевченка, історичному заповіднику “Софія Київська”, Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, свідчить про розвиток культурної дипломатії, яка у ХХІ столітті стала визначальним чинником взаєморозуміння у світі.

У рамках проекту в Національній академії мистецтв України відкрилася виставка живопису китайського художника Юй Чжи Сюе, яка стала не тільки знаковою подією у зміцненні українсько-китайських культурних зв’язків, а й створила нову платформу для творчого спілкування українських і китайських шевченко­знавців. Захід відбувся під патронатом Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України та Академії каліграфії і живопису Китаю.

Народився Юй Чжи Сюе 1934 року, сформувався як самобутній художник багатогранного напрямку, став засновником китайського пейзажного живопису льоду і снігу, дослідником Китайської академії живопису. Художник отримав широке міжнародне визнання за кордоном (лауреат численних премій США, ООН, від Камбоджійського міністерства культури та інших престижних премій Китаю).

Нині Юй Чжи Сюе науковий співробітник Китайського інституту композиції Китайської академії мистецтва, очолює майстерню спеціалістів аспірантури Китайської академії мистецтва, науковий керівник майстерні спеціалістів Китайського народного університету, голова Асоціації мистецтва картин льоду і снігу, голова Художнього комітету Китайської академії каліграфії і живопису.

Широкоформатний напрямок його творчої та наукової роботи підкріплений самобутніми картинами, у яких створено своєрідний літопис історії китайської культури, життя народу з націо­нальними ознаками.

Художник давно мріяв відвідати Україну, щоб відчути дух Тараса Шевченка. “Тарас Шевченко — це не тільки слава України, а й дорогоцінна спадщина світової культури, що є невичерпним джерелом натхнення для нас, митців”, — зазначив Юй Чжи Сюе.

На презентації були присутні колеги по творчому цеху і з української, і з китайської сторони, представники громадських організацій, журналісти. Відкриваючи виставку, заступник ректора

НАОМА, кандидат мистецтвознавства, художник О. Ковальчук зазначив вагомість цієї події, яка безумовно розширить наші знання про культурно-мистецькі досягнення сучасного Китаю. Це красномовний міст дружби між Китаєм та Україною, коли через мову мистецтва суспільство дізнається про культуру інших народів.

Художні твори, що експонуються в Академії мистецтв України, наповнені глибокою східною мудрістю. Серія портретів представників різних народів Великого шовкового шляху розкриває вагомість цього історичного періоду в житті китайського народу. Історична подія набуває зараз у Китаї національної ідеї і широко висвітлюється в різних видах творчості.

На представлених пейзажах вирує життя, яке стверджується через поклоніння природі, яким наповнений художник. Недаремно його живописний твір “Пісня за Великою стіною” отримав третю премію на П’ятій національній художній виставці 1979 року. А коли 1990 року відбувся Перший міжнародний конкурс мистецтв у США, твір Юй Чжи Сюе “Чиста душа глибокої давнини” отримав першу премію. Має художник і золоту медаль Китайської асоціації художників за картину “Дарування зерна у сніжний місяць”, 1992 р. Цього ж року він отримав фінансову підтримку експерта від Державної ради КНР, що дозволило цілковито зануритися у творчість.

Юй Чжи Сюе — член Китайської асоціації художників. 2014 року збірник прози під назвою “Міцне стебло пустелі” отримав премію прозових творів Бін Сінь (1900—1999, поетеса і дитяча письменниця), одну з найважливіших літературних нагород Китаю.

“Моя мрія здійснилася, я пройшовся шляхами великого Кобзаря і відчув дух вільнолюбного українського народу”, — сказав Юй Чжи Сюе, підписуючи вітальну листівку.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment