Головний оркестровий фестиваль країни

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото з сайта Національної філармонії України

Уже всьоме у Національній філармонії України розпочався фестиваль “Літні музичні промені» (оркестрова музика). Цей музичний форум дає можливість усім шанувальникам класичного музичного мистецтва поринути у світ прекрасного під час літніх відпусток.

Відкрив фестиваль Національний ансамбль солістів “Київська камерата” (художній керівник — народний артист України Валерій Матюхін) концертом “Музичні ремінісценції. Подорож по Європі”, в якому представив творчість італійських та іспанських композиторів А. Вівальді (концерт для 4 скрипок та оркестру сі мінор; концерт для скрипки з оркестром соль мажор; із циклу “Пори року” для скрипки і оркестру — концерт № 2 соль мінор “Літо” і концерт № 3 фа мажор “Осінь”), Н. Паганіні (“La campanella” для скрипки з оркестром), Дж. Боттезіні (дует для скрипки і контрабаса з оркестром), Л. Боккеріні (“Нічна варта у Мадриді” для струнного оркестру), І. Альбеніса (танго для альта й оркестру), П. Сарасате (“Баське капричіо” для скрипки з оркестром, циганські наспіви для скрипки з оркестром, “Наварра” для двох скрипок з оркестром).

Глядачі довго аплодували солістам оркестру Богдані Півненко, Катерині Супрун і Світлані Клінковій. Та чи не найбільше оплесків зібрала семирічна Олександра Василькова, її майстерній грі на скрипці можуть позаздрити і дорослі виконавці.

Меломани мали змогу переглянути і другий концерт “Київської камерати” із циклу “Музичні ремінісценції. Подорож до Європи”, під час якого представили твори німецьких, австрійських, чеських, угорських композиторів Г. Ф. Телемана, В. А. Моцарта, Ф. Крейслера, А. Дворжака, М. Бруха, Б. Бартока. А в один з останніх днів фестивалю відбудеться третій концерт цього циклу.

Свій концерт “Вальс, вальс, вальс” Національний академічний духовий оркестр України розпочав творами українських композиторів Я. Цегляра (“Концертний вальс”),

Ж. Колодуб (“Вальс”) та Б. Лятошинського (“Вальс з кінофільму “Тарас Шевченко”). Слухачі старшого покоління згадали свою молодість під вальс зі стрічки “Мій лагідний і ніжний звір” Є. Доги, вальс із музики до драми М. Лермонтова “Маскарад” А. Хачатуряна, “Осінній сон” М. Джойса, вальс із Сюїти для джаз-оркестру № 2 Д. Шостаковича, вальс квітів з балету “Лускунчик” П. Чайковського. Відчути красу світової музичної спадщини допомогли “Кайзер-вальс” і “На прекрасному блакитному Дунаї” (композитор Йоганн Штраус), вальс “Transactionen” (Йозеф Штраус). Окрасою цього концерту стали виступи заслуженої артистки України Валентини Матюшенко, яка у супроводі оркестру виконала “Дніпровський вальс” І. Шамо на вірші В. Курінського, вальс “Поцілунок” Л. Ардіті та вальс Джульєтти з опери Ш. Гуно “Ромео і Джульєтта”.

Своєрідною музичною подорожжю став виступ Київського камерного оркестру (диригент Віталій Протасов), який представив Симфонію № 9 до мажор “Швейцарська” для камерного оркестру Ф. Мендельсона-Бартольді та “Спогад про Флоренцію” ре мінор тв. 70 П. Чайковського. Неповторне враження на глядачів справив Концерт для гітари і струнних, тв. 16 (соліст — заслужений артист України Андрій Остапенко).

Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України (диригент — заслужений діяч мистецтв України Наталія Пономарчук) представив Концерт № 4 для фортепіано з оркестром соль мажор, тв. 58 Л. Бетховена та Симфонію № 5 мі мінор тв. 98 Й. Брамс. Вдячна публіка довго не хотіла відпускати зі сцени соліста оркестру, лауреата міжнародних конкурсів Олексія Гринюка.

Фестиваль “Літні музичні промені” набирає обертів. Продовження розповіді про музичний форум читайте в одному з наступних чисел “СП”.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment