На Івано-Франківщині віддали шану Миколі Присяжнюку

У селі Слобідка Тисменецького району на Івано-Франківщині 8 серпня 2016 року на приміщенні будинку культури урочисто відкрили меморіальну дошку Миколі Васильовичу Присяжнюку — заслуженому працівнику культури України, співаку, поету та композитору, лауреату всеукраїнських та міжнародних конкурсів, директору Центру слов’янської культури в м. Донецьку, автору тексту і музики гімну села. Місцем його народження та вічного спочинку стало саме це село. Микола Присяжнюк народився тут 25 жовтня 1961 року, тут проживають його рідні та батьки, друзі. Сюди він часто приїжджав з Донецька, куди його закинула доля 30 років тому.

Згадати про нього та поділитися спогадами прийшли мешканці села, родина, та представники громадських організацій. На початку відбулася панахида, яку провів сільський священик о. Роман. Пролунав гімн України. О. Роман розказав, як у селі шанують свого знаменитого земляка, і запропонував назвати будинок культури іменем Миколи Присяжнюка. Висловив надію, що в рідній школі 1 вересня на першому уроці згадають про Миколу Васильовича як талановитого педагога, співака та автора гімну села, що часто звучить на всіх заходах у Слобідці. Він наголосив, що Миколу Васильовича жорстоко вбили в Донецьку 1 квітня 2016 року, та зазначив, що громаді села, рідним та друзям варто спільними зусиллями відкрити на могилі гідний його пам’ятник.

Далі слово мав заступник голови Івано-Франківського ОО “Просвіти” ім. Т. Шевченка, народний депутат І скликання, член Національної спілки письменників України Дмитро Васильович Захарук. Микола Присяжнюк був незмінним головою Донецького міського об’єднання товариства “Просвіта”. “Микола Васильович був великим українцем. Він був членом сільської громади. Сільська громада — це не тільки ті люди, що сьогодні тут безвиїзно проживають, а й ті, що пішли, і ті, що ще будуть тут жити. Бог мало кому дає талант, і громада, і суспільство мають цей талант шанувати. Такі люди — це гордість України, гордість села. І треба, щоб діти пишалися ним і могли сказати: я звідти, звідки наш славетний земляк Микола Присяжнюк,” — сказав Д. Захарчук.

Микола Пантелюк, гетьман Українського козацтва, розказав про титанічну роботу Миколи Васильовича, що розпочалася з його приїзду 1986 року в Донецьк після закінчення Харківського інституту культури, з відродження української культури на Донеччині. Вже 1989 року він організовує перший і єдиний українськомовний вокально-інструментальний ансамбль “Воля”, з яким 1991 року бере участь у конкурсі “Червона Рута” в Запоріжжі. А 1992 року організовує перший у Донецьку молодіжний фестиваль популярної музики “Вітер зі Сходу”. Жоден державний чи громадський захід не обходився без участі талановитого організатора Миколи Присяжнюка, чи то на посаді директора Палацу культури ім. Пушкіна, чи то директора школи мистецтв, чи то директора Палацу культури Донецького металургійного заводу (тепер Центр слов’янської культури). Він допомагав безвідмовно усім, чим міг: школам, громадським організаціям, церквам. Завдяки його роботі Донецьк перестав бути духовною провінцією.

На заході були присутні також Олександр Жилак — голова громадської організації галицького товариства “Говерла”, заснованого в Донецьку, та Василь Футулуйчук.

Син Миколи Васильовича Тарас подякував усім, хто прибув на вшанування. У присутніх виникла ідея видати книжку спогадів співробітників, земляків, родичів, друзів, знайомих, учнів про цю непересічну, щиру, талановиту, обдаровану і видатну особистість, про його роль у культурному житті Донецької області та України. Особливе прохання долучитися до тих, хто брав участь у Всеукраїнському конкурсі “Джерело”, директором якого він був 9 років. Мріяв провести десятий, ювілейний. Не судилося. Поки людину пам’ятають, до тих пір вона жива. “Він любив нас усіх, та найбільше любив Україну”. Пам’ятаймо та шануймо цього талановитого українця.

На закінчення прозвучав гімн Слобідки у виконанні Миколи Васильовича Присяжнюка.

 

Прес-центр ВУТ “Просвіта”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment