Вшанування пам’яті героя-повстанця

Казимир ЯРЕМА,

голова Тернопільського районного об’єднання “Просвіти”, член Національної спілки журналістів України

 

Нація, яка не пам’ятає своїх героїв, не має майбутнього. В час змагань УПА проти московських окупантів багато українських повстанців героїчно загинули, але відомостей про них досі немає. Голова Кременецького районного об’єднання “Просвіти” Лілія Адамівна Следзінська разом зі своїми колегами досліджують героїчне минуле краю та вшановують пам’ять загиблих повстанців.

Так, 9, 10, 11 липня просвітяни разом із дітьми табору “Лісова школа на Вірлі” виготовили березовий хрест, встановили його і посвятили на місці загибелі Кременецького районного провідника ОУН Феодосія Петровича Трофимлюка, псевдонім “Орел”, 1910 року народження, з села Кімната, який загинув 20 березня 1950 року на хуторі Воронуха в бою з енкаведистами.

Як розповідає його сусідка, просвітянка Варвара Йосипівна Богуславська, Феодосій Трофимлюк був сміливим повстанцем. Під час облави енкаведистів на село Кімната він самотужки зайшов у помешкання, де сиділо 8 окупантів, і всіх знищив. Він підпорядковувався провіднику ОУН “Ворону” і часто діяв одноосібно.

Московська більшовицька влада жорстоко розправилася з рідними Феодосія Трофимлюка. Його дружину арештували і засудили, двох дітей забрали до дитячого будинку, батьків, братів і сестер із сім’ями вивезли в Сибір на каторгу.

Обряд освячення пам’ятного хреста на місці загибелі Героя виконали отець Василь — настоятель храму Архістратига Михаїла с. Лосятин, та отець Полікарп — настоятель Свято-Юріївського монастиря на хуторі Вірля.

У підготовці та проведенні дійства взяли участь: сестра Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса Наталя Коняєва-Капінос зі своїми дітьми Настусею і Мар’яною, його кохана Олена Котляр, брат Сергій із донькою Тетяною, просвітяни Юлія та Василь Янчуки із сином Богданчиком, Марія Жовтовська з дочкою Єлизаветою, подружжя Лідія та Олександр Лавренюки, Оксана Волянюк — просвітяни с. Бережці, голова села Бережці Микола Степанович Федорук, учасник Євромайдану в Києві, просвітянин Петро Жовтовський, Михайло Росоловський — поет прочитав патріотичні вірші, а Наталя Коняєва-Капінос виконала пісні “Ой у лісі на полянці”, “У лісі темному”, “Україна моя!”.

На місці березового хреста буде встановлено пам’ятний знак і проводитимуться заходи вшанування загиблого Героя Феодосія Петровича Трофимлюка — “Орла”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment