До учасників Всеукраїнського конкурсу «Золотий бумеранг»

Шановні друзі!

Наближається 2 жовтня — 110-річчя від дня народження Івана Багряного. До цієї дати було оголошено Всеукраїнський конкурс “Золотий бу-меранг”.

Ми отримали чимало цікавих, змістовних відгуків на запитання конкурсу. Щиро дякуємо всім! Та з’ясувалося, що підбивати підсумки поки що зарано. З початком нового навчального року у школах, ліцеях, технікумах і вишах відчувається пожвавлення й увага до вивчення біографії і творчої спадщини Івана Багряного.

Читачі просять продовжити конкурс до кінця ювілейного 2016 року.

Як не зважити на ці прохання? Адже хтось і справді, з тієї чи тієї причини, просто не встиг визначитися.

Отож для тих, хто тільки-но долучився чи має намір долучитися до нашого відкритого конкурсу, нагадуємо запитання:

1. Де народився письменник, його справжнє батьківське прізвище і в якому часопису, чому, з чийого благословення поет уперше вжив псевдонім “Багряний”? Що, на Вашу думку, означав для нього цей псевдонім, завдавши в еміграції стільки нападок і кривотлумачень?

2. Що стало поштовхом заманіфестувати гасло: “Ходи тільки по лінії найбільшого опору — і ти пізнаєш світ”? Що означають ці слова і чи можете особисто Ви дотримуватися, як Іван Багряний, цього полум’яного гасла в наш неспокійний час?

3. За що за­арештували молодого поета, змусивши його чекати вироку в камері смертників? Які поезії всупереч нелюдським, жорстоким умовам були створені в той період?

4. Коли написано роман “Тигролови”, де опубліковано вперше і чим захопили читачів герої твору, що його було перекладено й видано іншими мовами світу (якими саме і під якою назвою)?

5. Що змусило Івана Багряного (і де саме) написати памфлет “Чому я не хочу вертатись до СРСР?”? Значення памфлету для українців у тодішніх умовах, після закінчення Другої світової війни, і нині, під час Вітчизняної війни з імперфашистською Росією?

6. Які трагічні події відображено в романі “Сад Гетсиманський”? Що, на Вашу думку, треба зробити, щоб вони більше ніколи не повторилися на нашій українській землі?

7. Як Ви розумієте метафоричний вираз у назві книжки “Людина біжить над прірвою”? Що слід зробити нам, нині сущим, аби уникнути цієї прірви?

8. Чи здійснилися політичні передбачення Івана Багряного? Які саме? Що заважає втіленню в життя інших ідей письменника-мислителя?

9. “Не стремімось моментально доконати грандіозні речі й моментально досягти нашої мети. Це неможливо. Наша мета така велика, що осягти її моментально неможливо (зразу! мовляв, а як ні, то й забавки полишім). Робім речі малі. Але робім уперто, системно й наполегливо. Кожен один крок є малий, але ним проходять землею люди”. Звідки взято ці рядки? І чи згідні Ви з викладеними тут думками?

10. Де поховано Івана Багряного? Коли і ким, з якою метою було засновано Фундацію його імені? Що Ви знаєте про діяльність Фундації?

Бажано, щоб відповіді на ці запитання не перевищували десяти стандартних аркушів (можна й менше), набраних на комп’ютері в 1,5 інтервала 14 кеглем (гарнітура Times New Roman); за браком комп’ютера, надруковані на машинці чи навіть написані від руки (розбірливим почерком).

За найкращі — вичерпні, переконливі — відповіді буде присуджено п’ять премій: перша –200 ам. доларів; друга — 150 ам. доларів і три премії — по 100 ам. доларів. Крім того, як заохочення п’ятеро учасників конкурсу отримають безкоштовну річну передплату на газету “Слово Просвіти”.

Відповіді з поміткою: “На конкурс” надсилайте на адресу:

Редакція газети “Слово Просвіти”, вул. Хрещатик, 10-Б, Київ, 01001.

У своїх листах чітко зазначайте зворотну адресу, прізвище, ім’я та по батькові.

Оскільки наш конкурс відкритий, в одному з наступних чисел газети, як і обіцяли, ми вмістимо окремі витяги з Ваших листів.

Стежте за нашими публікаціями.

 

Журі конкурсу

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment