Друге народження української армії

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

У Музеї історії міста Києва розпочав роботу Всеукраїнський фотопроект “Армія. Друге народження”, що має на меті дослідити становлення українського війська та оцінити його досягнення через фотоспогади свідків та безпосередніх учасників подій — громадян нашої країни. Результатом цього дослідження стане серія фотовиставок, перша з яких — “Моя Армія. Бачити серцем”, присвячена 25річчю Незалежності України.

Експертна рада проекту розглянула понад 1000 світлин, надісланих військовими та цивільними фотографами, волонтерами, бійцями, а також 50 тис. знімків з архіву Міністерства оборони України. До першої експозиції обрали близько 250 робіт.

“Війна за Україну триває. Виставка “Моя Армія. Бачити серцем” — це документальні свідчення та фотографії громадян України, які є безпосередніми учасниками подій 2014—2016 років. Їх створили між боями та обстрілами. Ці фотографії — документальні історії, створені на межі життя і смерті.

Це прості українські солдати, офіцери, волонтери, добровольці, медики, військові кореспонденти, які сильніші від усіх російських мінометів, градів, ураганів. Через фотоспогади вони розповідають про невимовні відчуття всього, що відбувається навколо. Це українська історія в обличчях та іменах”, — зазначили організатори фотопроекту Ганна Войтенко, Іван та Костянтин Чернічкіни.

Розпочинається фотовиставка композицією, вдивившись у яку можна побачити обриси нашої сучасної лінії опору поблизу міста Щастя. Тієї самої лінії, що за два роки змінила світогляд українців та їхнє уявлення про щастя. На наступній світлині група бійців, які прямують на 29й блокпост у Кримське, в усіх світлі й щирі обличчя оборонців рідної землі. Далі — новітні системи укріплень, що поєднують у собі залізобетон, броню, дерево та землю.

Чимало на виставці й жіночих портретів. Адже під час військових дій жінки виступають не лише в ролі медиків і зв’язківців, а є й вправними стрільцями та командирами.

Звертаємо увагу на фотозображення військового інструктора Ігоря Піка у Дебальцевому. За кілька днів до того, як місто захопив супротивник, він передавав бійцям вміння та навички, що отримав під час навчання в іноземних військових навчальних закладах.

Не оминули організатори виставки і питання капеланства — важливої теми реформування українського війська. Як відомо, в українській армії служать представники багатьох релігій, а капелан має пройти підготовку і військового, і священика.

Окремий блок експозиції присвячений захисникам Криму: воїни, озброєні лише палицями та кийками, вийшли захищати свої військові частини.

“У стендах за склом знімки зброї, техніки, військових спеціалістів і чималої кількості особового складу — свідчення російської присутності.

Праворуч зверху паспорт громадянина Російської Федерації, які росіяни беруть із собою як посмертний квиток додому. Без цього паспорта новоспечених “шахтарів” та українських “повстанців” з Єкатеринбурга чи Якутська російські окупаційні війська просто закопують у братських могилах чи скидають у шахти.

Протитанкова міна, яку разом з іншими мінами російського виробництва знешкодили на господарчих угіддях поблизу Маріуполя. Зверху — новітня протипіхотна міна, яка є на озброєнні лише в РФ. Це зелений циліндр з чорним хрестом, військові називають “чорна вдова”.

Знизу новітнє досягнення російського оборонпрому — дистанційна протипіхотна міна. Її вистрілюють зі спеціального гранатомета. У касеті чотири штуки.

У засклених вітринах знімки українських міст і сіл, зруйнованих російською артилерією. Це дані для місії ОБСЄ. Все ретельно фіксують і збирають спеціальні комісії та передають до міжнародних організацій, зокрема й до суду в ГААЗІ”, — розповідає про докази російської присутності на Донбасі, експоновані на виставці, представник Міноборони України, полковник Тарас Грень.

У подальших планах організаторів проекту “Армія. Друге народження” проведення конкурсу військової фотографії, видання подарункового фотоальбома та подорож українськими містами з пересувною експозицією.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment