Коли громада і влада разом

Надія КИР’ЯН

Фото автора

“Міцна громада — міцна держава, — саме цими словами розпочав святкове привітання мешканців сіл Гореничі, Гнатівка, Лука та Стоянка КиєвоСвятошинського району, які входять до нашої громади, голова Гореницької сільської ради Сергій Ратошнюк. — Ми на своєму місці робимо рутинну роботу на благо наших сіл: ремонтуємо дороги, з допомогою району перекриваємо школу, провели перший етап ремонту дитячого садка (буде ще другий етап), відкрили в садочку ще одну групу, за рахунок сільської ради оздоровили понад 130 дітей, виконуємо багато інших справ”.

Громада гідно відсвяткувала День Прапора та 25річчя Незалежності України, і заслуга в цьому не лише керівників, а й мешканців. Кожна родина отримала вітальну листівку з програмою святкових заходів, до яких долучилися усі охочі. 23 серпня біля сільської ради урочисто підняли прапор і відбувся мітинг. Юні футболісти розгорнули шестиметровий стяг України, який пронесли головною вулицею села. Потім рушили до місцевого Будинку культури, біля якого влаштували різноманітні виставки. Люди захоплювалися мистецтвом вишивальниць, серед яких лауреат премії імені Ольги Кобилянської Надія Боєчко, майстрині Наталія Скрипник, Валентина Сологуб, Наталія Бабич, Ольга Войціцька, Галина Григор’єва; художників Наталії Ліщук, Таміли Гринюк, керівника дитячої художньої студії “Білий кіт” Олександра Жукова. Особливо вразили інсталяції Володимира Лавренюка (на фото), який виготовив портрети українських історичних діячів князів Олега, Володимира, Святослава, княгині Ольги, гетьманів Богдана Хмельницького, Петра КонашевичаСагайдачного, билинного героя Іллі Муромця, геніального філософа Григорія Сковороди, легендарної Роксолани і поруч сюжетисимволи з їхнього життя: булава Богдана, череп Олегового коня, з якого виповзає змія, торба та палиця Сковороди, стародавні мечі тощо, які виготовив художник. Поруч місцеві літератори розгорнули виставку власних книжок, а волонтери проводили майстеркласи з дітьми.

У Будинку культури виступили місцеві колективи, лауреати багатьох фестивалів: зразковий хореографічний колектив “Ластівка” (керівник Алла Курганська), луцькі фольклорні гурти “Золоте перевесло” (керівник — хоровий диригент, заслужений працівник культури України, професор Іван Павленко) та “Червона калина” (керівник Надія Лабунська), гореницький народний хор “Калиновий цвіт” (керівник заслужений працівник культури України Наталія Мороз), дитячий вокальний гурт “Всеняночки” (керівник Вікторія Новікова); учні музичних керівників Антоніни Добрової та Валентини Ноздріної (вокалісти, баяністи, піаністи) з Гореницької філії Шпитьківської школи мистецтв. Глядацька зала майоріла розмаїттям вишиванок. Панувала атмосфера гордості за рідний край, за Україну.

Місцева влада і керівники підприємств нагородили творчі колективи, майстрів і переможців конкурсу на кращу вишиванку в різних номінаціях подарунками: у номінації “Найчисельніша родина у вишиванках” перемогли родина Парушків і Хапанюків (у вишиванках було 12 родичів), у номінації “Найповажніший мешканець” — Олександра Дмитренко, учасниця хору “Червона калина”, у номінації “Наймолодший” — двомісячний мешканець Горенич Максим Миколаєнко, у номінації “Найоригінальніша вишиванка” — Ольга Дем’янчук, у номінації “Гармонія духу і сердець” Сергій і Людмила Омелечки. Отримала нагороду у номінації “Сорочка поколінь” студентка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Юлія Забудська, керівник молодіжного фольклорного гурту “Коралі”, чудова солістка, у виконанні якої прозвучали улюблені українські пісні, зокрема Володимира Івасюка.

Якщо порівняти нинішній концерт (сценарій Наталії Горносталь) із тими, які ми спостерігали в цьому ж клубі з десяток років тому, зміни разючі — покоління “народжених вільними” усвідомило себе українцями і чудово впливає на старших своїм щирим патріотизмом, відповідальністю за себе і свою долю.

Вручаючи подарунки, голова КСП ім. Шевченка Микола Винник сказав: “Наші діди і прадіди незалежності чекали і боролися за неї століттями, нарешті ми її маємо”.

24 серпня у рамках заходів до Дня незалежності у Гнатівці, де 1918 року був сформований загін Армії УНР, відбулася поминальна служба Божа біля хреста полеглим за волю України у 1918—1921 роках. Хвилиною мовчання пом’янули і героїв нинішньої війни на сході. Зворушливо було слухати, як дорогою від Церкви до Хреста вихованці недільної школи (діти 5—10 років), яка діє у Гнатівці, співали “Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми, браття, козацького роду”. Отець Ярослав із місцевої Церкви с. Гнатівка УПЦ КП, проводячи службу, повідомив, що запрошував священиків з інших наших сіл (підпорядкування УПЦ МП) помолитися разом з нами за героїв України. На жаль, щось їм завадило прийти на спільну молитву. А на стадіонах у Гореничах та Луці організували спортивні ігри, змагання, розваги.

25 серпня відбулося свято (ведуча заступник сільського голови, районний депутат Тамара Бігун) у гореницькій бібліотеці, яка перемістилася на своє колишнє місце в Будинок культури, звідки у нелегкі для культури часи її виселили у непристосоване приміщення. Бібліотекарів Горенич та Луки вітали місцеві члени НСПУ Іван Кокуца та Оксана Хлоп’яча, автор прозових книжок Олексій Довженко, гуморист Олександр Тарасенко, лірик Антоніна Пойда, гостя, поетеса Оксана Діброва з Софіївської Борщагівки. Відкриттям для всіх стали поезії Василя Олекси та Григорія Ратошнюка. Сільський голова та депутати подарували чудову бібліотечку книжок української та зарубіжної класики. А підприємець Володимир Іванов розповів, що у його батьків величезна бібліотека і щодня батько, приходячи з роботи, питав: “Володю, розповідай, що сьогодні прочитав”. А спробуй не прочитати, якщо батько кандидат у майстри спорту з боксу”, — пожартував він. Усі наголосили, що і в часи телебачення та інтернету книжка має величезне виховне значення, а бібліотека — це “Храм душі”, як висловився Іван Кокуца.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment