Наші переможці

Ольга ДМИТРЕНКО,

головний зберігач фондів Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”

 

Одеса гостинно зустріла учасників 17го загальнонаціонального конкурсу “Українська мова — мова єднання”. Мета конкурсу — відображення в друкованих та електронних ЗМІ, літературних творах, рефератах (середні та вищі навчальні заклади України) значення розвитку мовної культури в Україні як одного з вагомих чинників зміцнення духовності нації та розбудови української державності. У конкурсі беруть участь представники ЗМІ, письменники, викладачі, студенти, учні, представники української діаспори за кордоном — усі охочі надіслали твори на тематику конкурсу.

В Одеському регіональному інституті державного управління відбулася неординарна подія — заключний тур форуму, до якого запросили мистецькі колективи, видатних авторів і виконавців.

Один із учасників конкурсу — Микола Павлович Лисенко, родич Т. Г. Шевченка по брату Йосипу, що мешкає на батьківщині Кобзаря в с. Шевченковому. Переможцям конкурсу вручили нагороди. Згідно з номінаціями, було майже двісті конкурсантів. Серед представників Черкащини у номінації “На видноті всього світу” І місце отримав Микола Лисенко за дослідницьку книжку “Коріння Шевченкового роду. Генеалогія і спогади”. Автор видання також нагороджений дипломом “Ділова людина України 2016 року”. Ці нагороди підтверджують знакову, непроминальну актуальність, титанічну дослідницьку працю Миколи Павловича та Галини Федорівни, турботливої дружини, першого цензора, коректора, порадника і помічника у створенні книжки. Листи, дзвінки летіли в усі куточки земної кулі. А скільки часу минуло в архівах, щоб послідовно і якнайточніше вивчити прадавній рід кожної гілки лінії братів, сестер нашого Генія. На форумі в Одесі були представники з усієї України. Знайомились із автором видання, просили автограф Миколи Лисенка.

І хочеться, щоб ми усвідомлювали, до якої постаті дотичний кожен шевченківець, кожен українець. Щиро вдячні Вам, Миколо Павловичу, що ви, знаходячи час, фінанси, доносите людям слово Кобзаря, розповідаєте про його рідну домівку — село Шевченкове, де музей відвідують із близького і далекого зарубіжжя, аби ступити на ту землю, де колись ходив малий Тарас, любов до якої зберіг до останнього подиху.

В Одесі отримав нагороду Сергій Мошенський, учитель ЗОШ із КорсуняШевченківського, якого нагородили дипломом ІІ ступеня на Міжнародному фестивалі українського кіно, лауреата Міжнародної кінопремії “ЛогосСінема” ім. В. Василенка за документальний фільм “Сокіл”.

Учасники конкурсу “Українська мова — мова єднання” вдячні його організаторам, які забезпечили гідні умови для проживання та культурного відпочинку. Особливо вдячні Юрію Работіну, голові оргкомітету, заслуженому журналісту України, та Дмитру Ломачуку, голові оргкомітету Міжнародної кінопремії “ЛогосСінема” ім. В. Василенка, заслуженому працівнику культури України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment