Одкровення про Майдан

Едуард ОВЧАРЕНКО

 

Художній керівник Київського академічного театру “Колесо”, народна артистка України Ірина Кліщевська здійснила постановку за п’єсою Надії Симчич “Ми, Майдан”.

 

Надія Симчич пише прозові та драматичні твори для дорослих і дітей. Вона — автор багатьох інсценізацій за творами сучасних українських письменників. Неодноразово перемагала в загальноукраїнських літературних конкурсах.

Її п’єса “Ми, Майдан” — переможець конкурсу мережі театрального перекладу “Євродрама” (Париж, Франція) і входить до антології п’єс “Майдан. До і після”. У своєму творі Надія Симчич описує події листопада 2013—лютого 2014 років. У кожного героя п’єси є реальний прототип, з якими драматург підтримує зв’язок і досі.

“Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса запропонував нашому театру провести читання сучасної драматургії. Нам дуже сподобалася п’єса Надії Симчич “Ми, Майдан”. Ми зрозуміли, що зможемо з цього твору зробити повноцінну виставу. Вперше наш театр працює в жанрі документальної драматургії, цей жанр дуже поширений у країнах Західної Європи, а в Україні він лише починає з’являтися”, — розповіла режисерпостановник.

Вистава складається з чотирьох частин. У першій, що має назву “Піднесенопатріотична”, розповідається про людей, які були на Майдані, про їхні мрії та сподівання, про ті події, що відбувалися поза Майданом; про значення для кожного українця вислову “Слава Україні!”. Друга частина — “Героїчновибухова” — про найскладніші та найтрагічніші дні Революції гідності, третя — “Тужливопрощальна” — вшанування тих, хто загинув за нашу свободу і гідність. Червоною ниткою через четверту частину — “Містичну” — проходить думка, що перемогти Євромайдану допомогли вищі небесні сили. А герої вистави впевнені, що “в Україні народиться багато людей, які змінять світ”.

Заслужена артистка України Наталія Надірадзе, актори театру “Колесо” Анна Артем’єва, Денис Драчевський, Олег Лепенець, Андрій Мороз, Аліна Проценко, Владислав Пупков, Дмитро Соловйов не просто читають спогади учасників тих буремних подій, а пропускають їх через свої душі й серця.

“Щиро вдячна акторам театру, всім присутнім у залі, усім, чиї спогади сьогодні пролунали!” — наголосила після прем’єрного показу автор Надія Симчич. Своїми спогади про найтрагічніші дні Євромайдану поділився активний учасник тих подій, народний депутат України Юрій Тимошенко. А поет Станіслав Чернілевський прочитав власні вірші, створені під враженням від вистави.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment