Патріотичні історії в квітах

Коли потрапляєш до Печерського ландшафтного парку столиці, то опиняєшся серед моря квітів. Саме тут відкрилася виставка “Гордість твоя, Україно!”, що присвячена 25річчю незалежності нашої держави. Мета виставки – представити творчий здобуток видатних українців, які зробили значний внесок у розвиток людства. Їхні імена й досягнення знані в усьому світі. Ці генії відкрили нашу державу для інших народів.

На виставці представлено десять патріотичних композицій від усіх районів столиці, що разом сплелися у вінок української шани. Інсталяції присвячені видатним українцям, які своїми досягненнями та творчими здобутками прославили нашу державу. Композиції виконані майже з 300 тисяч квітів різних сортів. Доповнюють квіткові інсталяції 3D конструкції заввишки до 4 метрів.

“Працівники комунального об’єднання “Київзеленбуд” створили ці композиції, серед яких важко виділити якусь окрему, хоч вони всі різні. Після закриття експозиції представлені роботи прикрасять ті райони Києва, в яких вони створювалися”, — розповів Петро Пантелєєв, заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Композиція “Візьми з собою пісню — я в неї щастя наспівав” — данина пам’яті від Голосіївського району українському композитору, поетові та співакові Володимиру Івасюку, чий творчий і життєвий шлях несподівано увірвався наприкінці 70х років минулого століття. За своє коротке життя він створив пісні, що стали народними і належать до золотого фонду української культури.

Робота працівників “Київзеленбуду” Оболонського району створена за образами з творів Миколи Лисенка. Музиці автора духовного славня “Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни”, високохудожніх композицій на шевченківську тематику, опер “Наталка Полтавка”, “Тарас Бульба”, “Різдвяна ніч”, “Утоплена”, “Енеїда” притаманні органічна єдність змісту і форми, глибока ідейність, реалізм, висока композиторська майстерність.

Сонячний світ Марії Приймаченко втілився у композиції від Печерського району. Українська народна художниця, представниця “наївного примітивізму”, — належить до десяти найкращих примітивістів світу. Її творчість — явище самобутнє, неповторне, як мистецтво кожного з великих майстрів. Народжена, здається, самою землею, вона поєднує у собі прагнення багатьох поколінь, даючи їм повноцінне художнє вираження завдяки індивідуальності та неповторному таланту.

В основі композиції, присвяченої видатному українському художнику Казимиру Малевичу (Подільський район), його картина під назвою “Дівчата у полі”. Митець її створив тоді, коли малював умовні зображення селян із “пустими обличчями”, що виражають сутність супрематизму. Супрематизм означає домінування, перевагу кольору над усіма іншими властивостями живопису.

“Патон — велич інженерної думки” — таку назву має композиція, створена “зеленбудівцями” Дарницького району Києва, що присвячена видатним науковцям у галузі зварювання та мостобудування Євгену й Борису Патонам. Ідея композиції навіяна творінням Є. Патона — Київським суцільнозварним мостом, названим на його честь.

Подільський район подарував свою роботу “Українські чемпіонки з гімнастики”, вшанувавши представниць цього виду спорту. Створюючи свою композицію, вони згадали про Ірину Дерюгіну – єдину радянську художню гімнастку, яка двічі стала абсолютною чемпіонкою світу у 1977 та 1979 роках; Катерину Серебрянську, яка теж завоювала безліч титулів: олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики; Лілію Подкопаєву — олімпійську чемпіонку зі спортивної гімнастики, на рахунку якої 45 золотих, 21 срібних та 14 бронзових медалей; Ганну Безсонову – абсолютну чемпіонку світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазову бронзову призерку Олімпійських ігор, абсолютну чемпіонку світу і Європи.

Дев’ять з половиною тисяч операцій на серці та тисяча на легенях, перше кіберсерце, перший вживлений клапан із американської нейлонової сорочки, перша система штучного кровообігу, перша операційна барокамера… Все це — Микола Амосов. Генію медицини свою композицію присвятили дизайнери Святошинського району.

Деснянський район столиці представив творчий доробок Олександра Довженка, досягнення Сергія Корольова метафорично передали працівники Солом’янського району, а сторінками легенд Ліни Костенко проносить композиція від “зеленбудівців” Шевченківського району.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment