Синівська любов до України в картинах Олексія Петренка

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Відомий український художник, заслужений діяч мистецтв України Олексій Петренко запросив усіх шанувальників образотворчого мистецтва до столичної галереї “Митець”. Тут відкрилася персональна виставка його художніх творів, присвячена 75річчю від дня народження митця.

Олексій Петренко народився у селі Мархалівка на Київщині, закінчив Київський державний художній інститут, де навчався у відомих професорів І. Селіванова, В. Сергєєва, М. Ряснянського, Л. Чикана.

“Маючи прекрасну освіту художника, великий доробок графічних творів, Олексій Петренко успішно займається живописом. Велика етюдна практика, а це творчі відрядження і творчі групи: Архангельськ, Північна Осетія, Вологодщина; творчі групи по Україні: Одеса, Керч, НовгородСіверський, Козелець, Полтавщина, Черкащина, Кам’янецьПодільський стали у пригоді, коли художник повністю занурився у роботу над створенням хвилюючих мотивів українського пейзажу.

Головна риса творчості Олексія Петренка — відчуття сучасності, постійне прагнення глибоко пізнати життя, широко і багатогранно показати рідну природу, знайти своє розуміння краси, ритм, пластику”, — писав лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, народний художник України Петро Печорний.

Картини — результат наполегливої, системної праці художника на пленерах. Ці полотна завжди емоційно наповнені, написані легко, узагальнено, без зайвої деталізації. В пейзажах Олексія Петренка відчуваються українські традиції, монументалізм, декоративність. Його роботи у музеях України та Казахстану, приватних колекціях у США, Австралії, Аргентині, Італії, Ізраїлі, Канаді, Польщі, Франції, Німеччині, Японії, Південній Кореї.

“Олексій Петренко — правдива і щира людина, за покликанням — живописець, він творить те, що підказує йому душа і серце. Ніколи не боїться навчатися і самовдосконалюватися”, — зазначив на відкритті виставки народний художник України Василь Перевальський.

“Саме з любові до рідної землі, з любові до своєї малої батьківщини народжуються такі таланти, як Олексій Петренко. Нарешті творчі досягнення митця може побачити широке коло шанувальників мистецтва. Впевнений, що Олексій Андрійович створить ще багато чудових картин”, — підкреслив заслужений художник України Микола Кочубей.

Народний художник України Іван Ковтонюк продекламував кілька віршів Тараса Шевченка і Ліни Костенко, а народний художник України Володимир Прядка заспівав пісню, створену за поезією Тараса Шевченка “Заступила чорна хмара та білую хмару”.

Чимало привітань художник отримав від своїх земляків та вихованців художньої школи у селі Мархалівка, у якій він викладає вже п’ять років.

На виставці представлені пейзажі Олексія Петренка “Макішин”, “Сороки”, “Седнівське літо”; натюрморти — “У коморі”, “Натюрморт з прядкою”; портрети — “Вчителька Тетяна Захарченко”, “Музикант Володимир Ковтуненко”, “Художник Петро Печорний”; відчутний подих сивої давнини в полотнах “Козацька церква”, “ХристоВоздвиженська церква”, “Сіверщина”, “Софія Київська”, “Дзвіниця Флорівського монастиря”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment