Творимо щит єдності

В Українському домі відбувся Міжнародний міжнаціональний фестивальфорум “Обіймись, Україно, зі світом! Україна — світ”. У ньому взяли участь представники Міноборони і Мінкульту України, релігійних конфесій, всеукраїнських і міжнародних громадських організацій, української діаспори, національних меншин, що мешкають на території України.

Учасники та гості фестивалю мали змогу в фойє Українського дому ознайомитися з виставкою робіт народних майстрів. Людмила Грабовенко з Обухівського району, що на Київщині, представила одну з найбільших в Україні колекцію хусток. “Моя колекція нараховує понад чотириста хусток з усіх регіонів. Найстарішій триста років. Коли люди прикладають до неї руки, то їхні бажання здійснюються. Зі своєю колекцією я їздила Україною, була навіть у зоні АТО”, — розповідає пані Людмила.

Народна майстриня з цього ж району Ніна Крижанівська разом зі своїми колегами презентувала вишивки бісером, також тут можна було помилуватися авторськими роботами киянки Юлії Мельник.

Стіни фойє Українського дому прикрасили самобутні картини художниці Джу Лін Лін. Майбутня мисткиня народилася у маленькому містечку на півдні Китаю, але саме в Україні відкрила для себе істинну красу мистецтва.

Фестивальфорум, що відбувався за благословення предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарха Філарета та предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви митрополита Макарія, розпочався з молитви за Україну.

“Нам потрібно об’єднатися з усіма українцями світу. Лише разом із нашими побратимами з інших країн ми зможемо подолати ворожу агресію. Хай українські рушники об’єднають усіх українців”, — так відкрив фестиваль автор проекту, поетпісняр Олександр Карпенко. До учасників форуму також звернулися заслужений працівник культури України Зоя Ружин, голова Національної ради жінок України Людмила ПорохняГрановська, громадський діяч Микола Файдун, голова Союзу Українок Австралії Галина Касіян, голова правління Товариства “Знання” України Василь Кушерець, представники національних громад України.

Завершився фестиваль великим галаконцертом, в якому взяли участь Олександр Василенко, народний артист України, Інна Андріяш, заслужена артистка України, Віктор Кавун, заслужений артист України, Олексій Шпортько, соліст ансамблю Збройних сил України, а також заслужений ансамбль пісні і танцю “Дарничанка”, ансамбль “Козацькі забави”, поетеса Тетяна Домашенко, гості зі США, Італії, Іспанії, Хорватії, Німеччини, Румунії та інших країн.

 

Сторінку підготував

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment