VІ Всесвітній Форум Українців успішно завершився

20—21 серпня 2016 року в Українському домі, в Києві, відбувся VІ Всесвітній Форум Українців. У цьому престижному зібранні світового українства взяли участь понад 500 делегатів і гостей. Зі звітною доповіддю виступив Голова УВКР Михайло Ратушний.

Попри формальну відстороненість державних органів від організації й проведення Форуму, в його роботі взяли участь і державні діячі. Прозвучали виступи Леоніда Кравчука і Віктора Ющенка. Віцепрем’єрміністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко теж наголосив на необхідності тісніших зв’язків України із діаспорою. Цілий день з делегатами працювала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, два дні працювали в секції “Освіта і виховання” заступник міністра Павло Хобзей і директор департаменту Юрій Кононенко. Брали активну участь у роботі Форуму голова комітету з питань охорони здоров’я ВР України Ольга Богомолець, голова міжфракційного об’єднання “Україна і світ” ВР України Іван Крулько, Почесний консул України в Казахстані Анатолій Тарасенко.

Уже в перший день роботи форуму найбільше уваги під час своїх виступів делегати присвятили питанням допомоги Україні в боротьбі з російською агресією зусиллям України, світового українства і міжнародного співтовариства з майбутньої деокупації та реінтеграції Криму. Відзначали, що на окупованому півострові під загрозою опинилося існування понад півмільйонної громади етнічних українців, другої за розмірами етнічної спільноти в Криму. Окупанти взяли курс на її асиміляцію.

Делегати VI Всесвітнього Форуму Українців закликали ООН, Раду Європи, ОБСЄ та інші міжнародні організації і держави вжити заходів для припинення масштабного порушення прав людини й громадянина, прав корінного кримськотатарського народу й громади етнічних українців і тримати ситуацію у цій сфері під постійним контролем до моменту деокупації.

Багато делегатів акцентували на необхідності посилення співпраці влади та закордонного українства, адже саме діаспора нині працює на піднесення іміджу України за кордоном. Учасників форуму здивувало, що на форумі були відсутні міністри та вищі чиновники для плідного обговорення у сфері міжнародних відносин, культури, соціальної політики.

Крім того, учасники та гості форуму зазначали, що очікують від влади України системної праці із закордонним українством, для чого потрібно розробити і ухвалити Державну програму. Багато хто наголошував на потребі комплексних заходів із деокупації та реінтеграції Криму. Делегати закликали міжнародне співтовариство посилити санкції проти Росії за незаконну окупацію Криму, об’єднати їх із санкціями за агресію у Донецькій і Луганській областях, й запровадити ембарго на торгівлю та відімкнути Росію від системи SWIFT до припинення агресії проти України, звільнення всіх окупованих територій і виплати компенсації за втрати української сторони.

У перший день роботи Форуму нагороджували переможців Другого міжнародного конкурсу “Найкращий вчитель української мови за кордоном”, де лауреати і дипломанти з Канади, Норвегії, Румунії, Придністров’я отримали свої відзнаки.

Перший день роботи Форуму закінчився концертом, який провела українська діаспора (організатор — член Президії УВКР Алла Кендзера).

Другого дня працювали секції державного будівництва (співголови В. Генералюк, Т. Дудко); гуманітарної політики (співголови В. Сергійчук, С. Квіт); правнича (співголови В. Василенко, Р. Лозинська); інформаційної політики (співголови В. Гіржов, Я. Хортяні); освіти і виховання (співголови О. Кобець, М. Зінько); трудової міграції (голова П. Садоха); економічної та інвестиційної політики (А. Новак, М. Петруняк); волонтерства й захисту українства на окупованих територіях (І. Заєць, О. Ушинський); духовності й церковного життя закордонного українства (співголови о. М. Канофольський — УПЦ КП, о. Петрів — УГКЦ); молодіжної політики (співголови О. Захарченко, М. Гочак); мовної політики (співголови П. Мовчан, І. Ющук). Підготували відповідні резолюції, які схвалили делегати Форуму.

Делегати Форуму прийняли Ухвалу VI Всесвітнього Форуму Українців, Заяву до світового співтовариства з приводу неоголошеної війни в Україні, Заяву з приводу засудження російської агресії та звільнення окупованих українських територій.

Обрали керівні органи Української Всесвітньої Координаційної Ради. Голова УВКР — Михайло Ратушний, заступники голови — Стефан Романів (Західна діаспора), Тарас Дудко (Східна діаспора), Ольга Кобець (Україна). Голова Контрольноревізійної комісії — Віктор Генералюк. Обрано також 37 членів Президії УВКР.

Також внесли зміни до Статуту УВКР. Зокрема змінено норму часу проведення Форумів, тепер узаконено термін у п’ять років. Ухвалено також, що члени керівних органів УВКР є делегатами наступного Форуму без додаткового висунення і поза квотою для організаційчленів УВКР.

22 серпня учасників VI Всесвітнього Форуму Українців запросили на зустріч із Президентом України, яка відбулася в Національній опері України. Петро Порошенко виступив із змістовною доповіддю, яку дуже добре сприйняли. Президент пообіцяв, що буде розроблена Державна програма співпраці із закордонними українцями і особливу увагу звернуть на захист прав української меншини в Росії. Голова УВКР Михайло Ратушний, Президент СКУ Євген Чолій і ще кілька активних наших співвітчизників отримали з рук Президента медаль із нагоди 25річчя Незалежності України. Зустріч закінчилася урочистою академією, в якій взяли участь солісти та ансамблі, що приїхали з діаспорою на VI Всесвітній Форум Українців.

 

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment