Завершення музичного літа

Едуард ОВЧАРЕНКО

У Колонній залі ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України завершився фестиваль “Літні музичні промені”, в якому взяли участь провідні оркестрові колективи країни.

Національний академічний духовий оркестр України представив програму “Класика у джазовому вимірі”, що поєднала різні музичні напрямки і дозволила поновому поглянути на добре відомі музичні твори. Епіграфом до зустрічі стала “Classic go rhythm” (Класика у ритмі) Г. Райнова, в якій тонко передано відчуття польоту.

Заслужена артистка України Валентина Матюшенко (сопрано) у супроводі оркестру виконала “Аве Марію” Дж. Каччіні, “Поему” З. Фібіха, “Адажіо” Т. Альбіноні, “Con te partiro” (З тобою) Ф. Сарторі. Слухачам сподобалася тема з 10ї сцени балету “Лебедине озеро” П. Чайковського та тема хору з опери “Князь Ігор” О. Бородіна. А завершилося перше відділення виконанням композиції Л. Ландовського “Від Баха до Чайковського”, що охоплює музичний простір більш ніж за століття.

Скарби класичної музики невичерпні, а особливо яскраво вони звучать у джазовому виконанні. У цьому можна було ще раз переконатися під час другої дії концерту, коли лунали “Samba di Aida” (“Аїда” в стилі самби) Т. Машими на теми опери Дж. Верді “Аїда”, фантазія на теми симфонічної сюїти “Шехерезада” М. РимськогоКорсакова, створена М. Фергюсоном, сюїта з балету “Лускунчик” П. Чайковського в обробці М. Бутенка, танець із шаблями з балету “Гаяне” А. Хачатуряна в обробці П. Моріа. Доповнили концерт фрагменти з книги “Народження джазу” В. Конен у виконанні заслуженого діяча мистецтв Світлани Корецької.

Під час наступного концерту Національного академічного духового оркестру України, що мав назву “Планета Голлівуд”, виконувались мелодії з відомих кінофільмів “Зоряні війни”, “Мисливці за привидами”, “Титанік”, “Аватар”, “Пірати Карибського моря”, “Горець” та інших стрічок. Екскурсоводом у світ кіно став диригент оркестру Олексій Рощак, який розповів про історію створення кінокартин. А солістка, фіналістка конкурсу “Голос країни” Маргарита Мелешко (вокал) отримала бурхливі оплески вдячних глядачів.

З аншлагом відбувся виступ Київського камерного оркестру, який виконав цикли концертів “Пори року” для скрипки, чембало і струнного оркестру А. Вівальді та “Пори року в БуеносАйресі” для скрипки і струнного оркестру А. П’яцолли.

Цикл концертів А. Вівальді “Пори року” написаний 1723 року. Цей цикл став одним із найпопулярніших творів композитора, а також одним із найвідоміших творів доби бароко. Кожен із концертів присвячений одній із пір року і складається з трьох частин, що відповідають певним місяцям.

А “Пори року в БуеносАйресі” — цикл із чотирьох композицій (танго) аргентинського композитора А. П’яцолли, які він створив між 1965 і 1970 роками. Частини циклу були написані як окремі композиції і тільки потім об’єднані під однією назвою. Твір дуже популярний в усьому світі, його люблять і слухачі, і самі виконавці.

Крім цього Київський камерний оркестр представив “Променадконцерт”, під час якого поціновувачі класичної музики мали змогу почути мелодії, які для багатьох є добре знаними ще змалку.

Чимало приємних вражень залишили у слухачів концерти Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України (солісти — лауреати міжнародних конкурсів Роман Лопатинський (фортепіано) та Євген Кострицький (скрипка), який виконав твори Ф. МендельсонаБартольді та Сергія Рахманінова.

Долучитися до музичної культури багатьох європейських народів допоміг Національний ансамбль солістів “Київська камерата” своїми трьома концертами з циклу “Музичні ремінісценції. Подорож по Європі”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment