Едуард ОВЧАРЕНКО
У Колонній залі ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України завершився фестиваль “Літні музичні промені”, в якому взяли участь провідні оркестрові колективи країни.
Національний академічний духовий оркестр України представив програму “Класика у джазовому вимірі”, що поєднала різні музичні напрямки і дозволила поновому поглянути на добре відомі музичні твори. Епіграфом до зустрічі стала “Classic go rhythm” (Класика у ритмі) Г. Райнова, в якій тонко передано відчуття польоту.
Заслужена артистка України Валентина Матюшенко (сопрано) у супроводі оркестру виконала “Аве Марію” Дж. Каччіні, “Поему” З. Фібіха, “Адажіо” Т. Альбіноні, “Con te partiro” (З тобою) Ф. Сарторі. Слухачам сподобалася тема з 10ї сцени балету “Лебедине озеро” П. Чайковського та тема хору з опери “Князь Ігор” О. Бородіна. А завершилося перше відділення виконанням композиції Л. Ландовського “Від Баха до Чайковського”, що охоплює музичний простір більш ніж за століття.
Скарби класичної музики невичерпні, а особливо яскраво вони звучать у джазовому виконанні. У цьому можна було ще раз переконатися під час другої дії концерту, коли лунали “Samba di Aida” (“Аїда” в стилі самби) Т. Машими на теми опери Дж. Верді “Аїда”, фантазія на теми симфонічної сюїти “Шехерезада” М. РимськогоКорсакова, створена М. Фергюсоном, сюїта з балету “Лускунчик” П. Чайковського в обробці М. Бутенка, танець із шаблями з балету “Гаяне” А. Хачатуряна в обробці П. Моріа. Доповнили концерт фрагменти з книги “Народження джазу” В. Конен у виконанні заслуженого діяча мистецтв Світлани Корецької.
Під час наступного концерту Національного академічного духового оркестру України, що мав назву “Планета Голлівуд”, виконувались мелодії з відомих кінофільмів “Зоряні війни”, “Мисливці за привидами”, “Титанік”, “Аватар”, “Пірати Карибського моря”, “Горець” та інших стрічок. Екскурсоводом у світ кіно став диригент оркестру Олексій Рощак, який розповів про історію створення кінокартин. А солістка, фіналістка конкурсу “Голос країни” Маргарита Мелешко (вокал) отримала бурхливі оплески вдячних глядачів.
З аншлагом відбувся виступ Київського камерного оркестру, який виконав цикли концертів “Пори року” для скрипки, чембало і струнного оркестру А. Вівальді та “Пори року в БуеносАйресі” для скрипки і струнного оркестру А. П’яцолли.
Цикл концертів А. Вівальді “Пори року” написаний 1723 року. Цей цикл став одним із найпопулярніших творів композитора, а також одним із найвідоміших творів доби бароко. Кожен із концертів присвячений одній із пір року і складається з трьох частин, що відповідають певним місяцям.
А “Пори року в БуеносАйресі” — цикл із чотирьох композицій (танго) аргентинського композитора А. П’яцолли, які він створив між 1965 і 1970 роками. Частини циклу були написані як окремі композиції і тільки потім об’єднані під однією назвою. Твір дуже популярний в усьому світі, його люблять і слухачі, і самі виконавці.
Крім цього Київський камерний оркестр представив “Променадконцерт”, під час якого поціновувачі класичної музики мали змогу почути мелодії, які для багатьох є добре знаними ще змалку.
Чимало приємних вражень залишили у слухачів концерти Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України (солісти — лауреати міжнародних конкурсів Роман Лопатинський (фортепіано) та Євген Кострицький (скрипка), який виконав твори Ф. МендельсонаБартольді та Сергія Рахманінова.
Долучитися до музичної культури багатьох європейських народів допоміг Національний ансамбль солістів “Київська камерата” своїми трьома концертами з циклу “Музичні ремінісценції. Подорож по Європі”.