Заява VІ Всесвітнього Форуму Українців щодо становища української національної меншини в Російській Федерації

Українська національна меншина в Російській Федерації зазнає систематичних утисків із боку влади РФ.

На федеральному рівні національнокультурні об’єднання українців у РФ ліквідовані. Так, 24 листопада 2010 року закрили Федеральну національнокультурну автономію українців Росії у зв’язку з нібито “виявленими порушеннями у господарській діяльності”. 18 травня 2012 року під подібним приводом заборонили діяльність Об’єднання українців Росії. Паралізована робота єдиної в РФ Бібліотеки української літератури. З 30 жовтня 2015 року директор бібліотеки Наталія Шаріна перебуває під домашнім арештом. Проводять обшуки в працівників бібліотеки, вилучають літературу, читацькі формуляри, вилучили електронний каталог та сервер бібліотеки.

Перешкоджають у діяльності Національнокультурного центру України в Москві. Так, 16 серпня 2016 року члени молодіжного крила правлячої партії “Єдина Росія” зірвали в Центрі проведення лекції про незалежність України, спаливши перед тим державний прапор України, що був прикріплений на фасаді приміщення.

Російська влада вкотре відмовляється зареєструвати новостворене Загальноросійське національнокультурне об’єднання “Український конгрес Росії”.

Визнані небажаними в Росії міжнародні організації “Світовий конгрес українців” та “Українська всесвітня координаційна рада”. Провідних діячів української діаспори в РФ переслідують та знищують фізично.

У РФ немає українськомовних передач на радіо і телебаченні, незважаючи на два мільйони українців, що, за офіційними даними, проживають у Росії. Немає шкіл, у яких би вивчалася українська мова й література. Працює лише вісім недільних класів: два в Уфі і по одному в містах Салават, Казань, Нижнєкамськ, Курськ, Оренбург і Москва, та ще в Томську існують слов’янські класи, у яких діти вивчають українську й польську мови.

В окупованому Криму, де українці становлять четверту частину населення з семи українських шкіл не лишилося жодної.

Кількість осіб, які визнають себе українцями в РФ, внаслідок етнонаціональної політики російської влади катастрофічно скорочується: за переписом населення 1989 року українців у Росії нараховувалося 4,4 млн, за переписом 2010 року їх стало 1,9 млн — зменшилося у 2,3 раза. Тим часом, за неофіційними підрахунками, в РФ від 7 до 10 млн мешканців є українцями за походженням.

VІ Всесвітній Форум Українців оцінює політику влади Російської Федерації щодо української національної меншини як політику етноциду, спрямовану на знищення ідентичності й культури української національної меншини в РФ. Бути українцем у Росії стало небезпечним.

 

21.08.2016 р., м. Київ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment