Змінити себе і світ навколо

Сергій ГОРИЦВІТ

Фестиваль “Джаз Коктебель” у зв’язку з анексією Криму цього року відбувся у Чорноморську, що на Одещині. Фестиваль запропонував концептуально новий проект — три вечори джазу, три історії, натхненні кращими традиціями жанру і неповторною атмосферою чорноморського узбережжя.

На чотирьох сценах фестивалю відбулося понад 50 концертів музикантів із 12 країн. Серед його учасників: GusGus (IS), Submotion Orchestra (UK), The Bad Plus (USA), саксофоніст Parov Stelar Band — Max the Sax (AT), автори саундтрека до фільму “Сутінки” — датчани Blue Foundation, Kadebostany (CH), Garden City Movement (ISR), Boom Pam (ISR), Tonbruket (SE), Beissoul & Einius (LT), Mustelide (BY), Tomcraft (DE). Україну на фестивалі представляли: Сергій Бабкін, Denys Dudko sextet, The Erised, Христина Соловій, panivalkova та багато інших виконавців.

На відкритті свята арткуратор сцени “Джаз і море” Роман Коляда зазначив: “Саме у Чорноморську (тоді ще Іллічівську) народився музикант, піаніст, джазмен Юрій Кузнєцов. Пам’яті цього музиканта буде присвячено виступ його земляків Julinoza та тріо Андрія Показа”.

“Найбільший виклик, який зараз стоїть перед кожним із нас, — це змінитися самому і змінити світ довкола себе на краще, — стверджує президент фестивалю Лілія Млинарич. — Наш фестиваль — це свобода і відображення нас самих. Це живий організм. Він також змінюється разом із нами. Фестиваль буде маркером зростання свободи, відродження і щастя наших міст”.

Другого вечора фестивалю піаніст і куратор сцени Роман Коляда і джазовий домрист Віктор Соломін у складі “Коляда Квартет” представили програму “Політ над хвилями”, яка складалася з усесвітньо відомих джазових стандартів і авторських мелодій і аранжувань. Джазова вокалістка Юлія Рома виступила зі спеціальною програмою, присвяченою творчості Сезарії Евори. Фронтмен GusGus Даніель Аугуст Харальдсон на фестивалі відзначив свій день народження. З цієї нагоди ісландці влаштували чарівний музичний перформанс на Nu Jazz Stage. Порадували всіх і британські хедлайнери фестивалю Submotion Orchestra.

Також у рамках “Джаз Коктебелю” відбувся IV фестиваль сучасного мистецтва ARTISHOCK. Це окрема артреальність, яку підготували кращі арткуратори України. Вони показали все найяскравіше у сучасному мистецтві: в програмі виставки, кінопокази, лекції, майстеркласи і воркшопи з архітектури, літератури, кіно, фотографії, музики, скульптури, медіаарту.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment