Плин життя, в якому вічність

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

У бібліотеці “Дружби народів” Подільського району міста Києва завершилася персональна виставка українського художника, члена НСХУ Василя Босенка “Весна надій”.

“Живопис для мене — то потреба самореалізації, спілкування з красою світу, його невловимою вічністю. Мабуть, тому я найбільше люблю писати небо, воду, дороги… Вода та дороги — то плин життя, в якому вічність. Небо — то сила, що приймає нас такими, якими ми є, бо в кожного з нас свій космос”, — розповів про свою творчість Василь Босенко.

Народився майбутній художник 1945 року в селі Мотовилівка, що на Київщині. Ще у початкових класах учитель малювання Віктор Кобляков помітив обдаровання хлопця, пізніше юнак відвідував гурток малювання. Під час служби в армії неодноразово оформлював стінгазету. Після військової служби повернувся до Києва. Закінчив студію образотворчого мистецтва при столичному палаці, який тоді мав назву “Жовтневий”. Досі з теплотою згадує своїх педагогів Василя Забашту, Матвія Гуляєва, Миколу Родіна, які дуже допомагали студійцям. Потім було навчання на графічному факультеті Київського художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури). Його вчителями були відомі художники Валентин Сергєєв та Олександр Ворона. Здібного випускника залишили працювати на кафедрі рисунка. Робота була дуже цікава, подобалося працювати зі студентами. Але В. Босенко належить до людей, які завжди прагнуть відстояти справедливість, не вміють кривити душею. Через свою принципову позицію невдовзі довелося залишити інститут.

Після цього співпрацював з видавництвом “Політичний плакат”. Багато разів був учасником всеукраїнських та міжнародних конкурсів плакатів. Неодноразово отримував відзнаки. Серед його робіт особливо відрізнялася серія, присвячена Чорнобильській трагедії, але керівництво не наважилося друкувати великим накладом ці роботи, оскільки чорнобильська проблема у радянські часи замовчувалася.

Сьогодні митець працює в галузі станкового живопису. В його на перший погляд простих пейзажах, що насправді є опоетизованими портретами рідної природи, втілений зв’язок з вічним життєвим устроєм. Пейзажам художника притаманні камерний ліризм, м’якість, чутлива виразність, романтизм. В останні роки особливе місце в його творчості посідають портрети.

Роботи Василя Босенка зберігаються в музеях Києва, ПереяславаХмельницького, КорсуняШевченківського, приватних колекціях Франції, Польщі, США та інших країн. Статті про творчість митця друкували видання “Україна. Європа. Світ” та “Мистецький Оліпм”.

“Весна надій” — п’ята персональна виставка художника. Запропонувала її провести директор бібліотеки Ірина Соколова. Експозицію відвідали учні багатьох шкіл Подільського та інших районів Києва.

На виставці було представлено чимало пейзажів із чарівними краєвидами Київщини та Поділля. До двохсотріччя від дня народження Тараса Шевченка митець створив картину “Роздуми”, в основу якої ліг автопортрет Кобзаря 1845 року. Продовження шевченківської тематики у полотні “Натюрморт з “Кобзарем”.

Художник довго працював над “Автопортретом з олівцем”, намагався показати свій внутрішній світ, заглибитися у власний космос. На “Портреті сина Андрія” можна побачити молоду цілеспрямовану людину, яка не шукає легких шляхів у житті, а намагається всього досягти власними силами. Глибока синівська любов митця втілена у його полотні “Портрет мами”.

Під враженням закордонної поїздки створені картини “Сірий день. Венеція” та “Венеція”.

Своїми враженнями від виставки поділилися її відвідувачі.

Інна Жиліховська, художниця:

“Твори митця надихають на добро, розуміння, любов до рідного краю. Високі професійні та творчі якості спонукають до високих мрій та сподівань на краще, а в молодого покоління викликають повагу та вдячність за школу мистецтв з великої літери”.

Віктор Манзюк, композитор:

“Роботи Василя Босенка змушують хвилюватися, навіть пульс збільшує свій ритм. Спасибі художнику за його талант і копітку працю”.

Нещодавно митець створив портрет народного артиста України Павла Дворського, це перша робота з проекту, присвяченого великим українцям, над яким В. Босенко планує працювати в найближчі роки.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment