Преславний, пресвітлий ювілей — 90ліття!

Свій 90літній ювілей відзначив педагог, публіцист, краєзнавець, громадський діяч Богдан Головин.

Пан Богдан народився у селі Золотковичі, нині Мостиського району Львівської області, у багатодітній родині. Працював у школах Львівщини та Тернопільщини. Заслужений працівник освіти України, член Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Української світової спілки професійних учителів, НСЖУ, НТШ, ВУСК. Почесний член Всеукраїнського товариства “Фундація духовного єднання України”. Від дня створення Богдан Петрович був членом Товариства української мови імені Тараса Шевченка, 1992 року його обрали головою правління Тернопільського районного, а невдовзі — обласного об’єднання “Просвіти”.

За час роботи Богдана Головина в обласній “Просвіті” у більшості населених пунктів Тернопільщини було створено місцеві осередки. І наше обласне об’єднання за кількістю просвітян посіло перше місце в Україні! А ще він причетний до написання статуту ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. Тож не випадково 1996 року обраний Почесним членом ВУТ “Просвіта”, а вже у 75річному віці — Почесним головою обласної “Просвіти”.

Ювіляр автор понад 450 статей, нарисів, рецензій, довідок про українських письменників, науковців, священиків, учасників ОУН та УПА. Перу пана Богдана належить десяток оригінальних книг, передусім про мучеників та ісповідників УГКЦ.

На ювілейну урочистість прибуло багато шанувальників ювіляра з різних куточків України. Це і колегиборці за незалежність України, співпрацівники – педагоги, друзі, колишні учні.

Пана Богдана вітали: Петро Шимків від Тернопільського правління ВУТ “Просвіта”; Наталя Собкович від обласного управління культури; Казимир Ярема від Тернопільського районного об’єднання “Просвіта”, який подарував свою книгу “Кривава боротьба за волю України”; Ольга Тракало — голова ради директорів районних бібліотек області — від інтелігенції Заліщицького району; професор Михайло Андрейчин від Тернопільського осередку НТШ; Степан Костюк — директор Тернопільського краєзнавчого музею, який повідомив про вагомий внесок ювіляра, а саме про понад 2000 експонатів, подарованих музею, Михайло Ониськів — журналіст і публіцист, який розповів про неоціненний внесок пана Головина у видання “Тернопільського енциклопедичного словника” та тритомника “Історії міст і сіл Тернопілля”; Тетяна Ковалькова — працівник обласної центральної наукової бібліотеки, що повідомила про значний внесок Богдана Головина у видання щорічного “Календаря пам’ятних дат”; Ігор Дуда — директор обласного художнього музею, який відзначив активну участь ювіляра в розробках, проектах для музею і Ярослав Омелян — заслужений художник України, котрий вручив кожному учаснику свята свій екслібрис до ювілею; Ігор Грималюк — голова координаційної ради громадських організацій національнопатріотичного спрямування; Анна Савка від Чортківського районного об’єднання ВУТ “Просвіта” та “Молодої Просвіти” гімназії ім. Маркіяна Шашкевича; Олександр Варакута від обласної організації “Спілки офіцерів України”, Володимир Снітинський — доктор наук, професор, академік Національної академії наук України, ректор Львівського національного аграрного університету, учень Богдана Головина та інші.

Присутні уважно слухали привітання директора Бережанського музею книги Надії Волинець: “Вельмишановний пане Богдане Головин! Просвітяни, колективи краєзнавчого музею, Музею книги, музею Богдана Лепкого та музею переслідуваної церкви, ДІАЗ засилають Вам щирі привітання з нагоди дев’ятого десятиліття, що ступило на Ваш життєвий поріг! Ваша біографія виповнена сторінками дослідницьких відкриттів, виданих книг і надрукованих статей. Бережанці щасливі тим, що Ви завжди мали у своєму серці місце для Бережан: музеї поповнювали своїми виданнями, брали участь у літературномистецьких імпрезах, просвітницьких заходах, у відкритті пам’ятників Богдану Лепкому, у презентації своїх книг, у відзначенні ювілейних дат музеїв! Отже, залишаєте нам зразковий чин служіння Україні і її культурі, свій образ вічно молодого подвижникапросвітянина. Дякуємо, що віддаль між Бережанами і Тернополем з’єднали мостом духовного єднання. Хай і далі сувій життєвого полотна мережать сліди Вашої творчої думки і праці!”

Присутні були в щирому захопленні від Богдана Головина, якому Господь дарував дев’яносторіччя при кріпості здоров’я, світлості духа, бистроті розуму, пам’яті і радості. Напевне, пан Богдан цього заслужив!

Дякуємо Всевишньому і просимо для нашого високодостойного ювіляра здоров’я, миру, радості і многая та благая літа…

 

Просвітяни Тернопільського ОО ВУТ “Просвіта”

ім. Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment